Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Робота за сумісництвом чи суміщенням: на що має право заступник директора ЗНЗ

У загальноосвітньому навчальному закладі (ЗНЗ) вакантні 0,25 ставки практичного психолога. Планується покласти виконання обов’язків практичного психолога на заступника директора з виховної роботи ЗНЗ. Як бути в цій ситуації: встановити доплату за суміщення посади практичного психолога чи укласти договір про роботу за сумісництвом?

 

У загальноосвітньому навчальному закладі (ЗНЗ) вакантні 0,25 ставки практичного психолога. Планується покласти виконання обов’язків практичного психолога на заступника директора з виховної роботи ЗНЗ. Як бути в цій ситуації: встановити доплату за суміщення посади практичного психолога чи укласти договір про роботу за сумісництвом?

Насамперед наголосимо, що керівники державних підприємств, установ, організацій , їхні заступники відповідно до пункту 4 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій » від 03.04.1993 № 245 та пункту 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43, не мають права працювати за сумісництвом. Винятком є лише наукова, викладацька, медична і творча діяльність.

Нагадаємо сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основ­ної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Позаяк робота на посаді практичного психолога належить до педагогічної, заступник директора школи має право працювати на такій посаді за сумісництвом лише за межами робочого часу за основною займаною посадою, тобто у вільний від роботи час.

Водночас для працівників бюджетної сфери, у т. ч. освітянської галузі, передбачено встановлення доплати за суміщення професій, а саме: підпунктом «а» підпункту 3 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298) та підпунктом «а» підпункту 3 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557. Однак заступник директора ЗНЗ не може отримувати доплату за суміщення професій (посад). Адже ця доплата не встановлюється керівникам закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів навчальних закладів, установ освіти та наукових установ (пп. «а» пп. 3 п. 3 постанови КМУ № 1298).

Отже, заступник директора навчального закладу з виховної роботи може працювати за сумісництвом на посаді практичного психолога лише поза межами робочого часу за основною посадою. Окрім цього, він може виконувати в цьому ж закладі викладацьку чи гурткову роботу відповідно до пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102. Адже така робота не вважається сумісництвом.


Нас находят: сумысництво плсад практичного психолога ы заступника з виховноъ роботи, заступник директора коледжу сумісництво, чи можна суміщати посади практичного психолога та заступника з виховної роботи, чи може заступник працювати за сумісництвом, робота за сумисництвом практичного психолога, суміщення посад психолога і заступника


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook