Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Розрахунок середньої заробітної плати для надання допомоги по вагітності та пологах: чи враховувати матеріальну допомогу

Працівниця установи отримала матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу на оздоровлення. А відпрацювавши лише 4 дні у місяці надання допомоги, пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи входить до розрахунку середньої зарплати для надання допомоги по вагітності та пологах отримана працівницею матеріальна допомога?

 

Працівниця установи отримала матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу на оздоровлення. А відпрацювавши лише 4 дні у місяці надання допомоги, пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи входить до розрахунку середньої зарплати для надання допомоги по вагітності та пологах отримана працівницею матеріальна допомога?

Так, пояснимо чому.

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення ) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Відповідно до абзацу першого пункту 7 Порядку № 1266 середня заробітна плата (грошове забезпечення) застрахованої особи обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату , інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у т. ч. у натуральній формі), які визначаються згідно з нормативно правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

До середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) включається заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) у межах максимальної величини (граничної суми) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) та оподатковуваного доходу (прибутку), з яких сплачуються страхові внески до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування (абз. 1 п. 9 Порядку № 1266).

У разі коли застрахована особа частину місяця в розрахунковому періоді не працювала з поважних причин, для обчислення середньої заробітної плати заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер, та виплати, що не передбачені актами законодавства або що провадяться понад встановлені зазначеними актами норми, в такому місяці враховуються пропорційно відпрацьованому часу (абз. 2 п. 9 Порядку № 1266).

До поважних причин відносять:

Оскільки, у нашій ситуації працівниця частину місяця розрахункового періоду перебувала у щорічній основній відпустці, що не є поважною причиною у розумінні Порядку № 1266, при розрахунку середньої заробітної плати для надання допомоги по вагітності та пологах матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та матеріальна допомога на оздоровлення враховуються в повному обсязі.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook