Бухгалтеру /
Власні надходження
Застосування РРО при наданні послуг установами природно-заповідного фонду
Національний природний парк надає послуги з короткострокового відпочинку (розбиття наметів), а також проживання туристів і відпочивальників. Чи обов’язково під час надання таких послуг застосовувати РРО, чи можна використовувати розрахункові книжки і книги обліку розрахункових операцій?
Відповідно до абзацу другого частини першої статті 3 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» від 16.06.1992 № 2456-XII національні природні парки (далі — НПП) належать до природно-заповідного фонду України.
Перелік платних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами природно-заповідного фонду (далі — Перелік послуг), затверджено постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) від 28.12.2000 № 1913.
Тож НПП у сфері господарської діяльності надають послуги, зокрема, пов’язані зі:
- створенням умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду — короткостроковий відпочинок — розбиття наметів і розкладання вогнищ у спеціально облаштованих та відведених для цього місцях (п. 1 розд. ІІ Переліку послуг);
- розміщенням, проживанням та харчуванням туристів, відпочиваючих (п. 4 розд. ІІ Переліку послуг).
При наданні послуг відповідно до статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР бюджетні установи зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО), окрім послуг, передбачених статтею 10 цього Закону. Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі — Перелік умов незастосування РРО), затверджений постановою КМУ «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 23.08.2000 № 1336 (далі — Постанова № 1336).
Абзацом другим пункту 2 Постанови № 1336 та пунктом 24 Переліку умов незастосування РРО установлено, що при організації прийому та обслуговування туристів в Україні, розрахунки за які проводять у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків), а також надання туристичних та екскурсійних послуг за умови проведення розрахунків за межами стаціонарних приміщень суб’єктів туристичної та екскурсійної діяльності (тобто у нашій ситуації НПП) — незалежно від річного обсягу розрахункових операцій РРО не застосовують, але використовують розрахункові книжки (РК) та книги обліку розрахункових операцій (КОРО).
Отже, застосування РРО* залежить від місця проведення розрахунків за такі послуги. Якщо вони проводяться у стаціонарних приміщеннях (будівлях, спорудах тощо) — РРО потрібно обов’язково застосовувати, якщо ж поза їх межами (на відкритій місцевості) — можна не застосовувати РРО, а використовувати РК та КОРО.
* Про застосування РРО та його порядок реєстрації читайте у публікації І. Левадського «Власні надходження: чи застосовувати РРО» тижневика «Головбух: БЮДЖЕТ» № 17/2015 на с. 22 (прим. ред.).
Другие материалы по теме:
відпочинок, розклад, розрахунки, проживання, головбух, операції, бюджетні установи, 95, надходження, обслуговування, послуги, реєстр, 16, 28, 24, організації, послуг, забезпечення, 23, бюджет, умови, установи, час, статті, порядок, далі, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Власні надходження
Другие материалы по теме:
Реставрація музейного предмета: оплачуємо без проведення експертизи
Благодійна допомога органу державної влади: чи можливо
Завершення бюджетного періоду: як упорядкувати надходження до спецфонду
Мы на Facebook