Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

З працівником стався нещасний випадок: як призначити допомогу

Працівник бюджетної установи під час прогулянки вулицею в обідню перерву зламав ногу. Тобто з ним трапився нещасний випадок. Чи потрібно проводити розслідування обставин, щоб призначити йому допомогу по тимчасовій непрацездатності?

 

Працівник бюджетної установи під час прогулянки вулицею в обідню перерву зламав ногу. Тобто з ним трапився нещасний випадок. Чи потрібно проводити розслідування обставин, щоб призначити йому допомогу по тимчасовій непрацездатності?

Варто зазначити, що допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), зокрема, у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загально­­обов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Тож спочатку слід підтвердити, що нещасний випадок, який трапився із працівником в обідню перерву, не пов’язаний із виробництвом. Тобто довести, що працівник в обідню перерву не перебував на території установи або в іншому місці роботи. Адже перебування потерпілого на території установи або в іншому місці роботи під час перерви для відпочинку та харчування є обставиною, за якої нещасний випадок відповідно до підпункту 19 пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232), визнається таким, що пов’язаний з виробництвом.

Як установлено підпунктом 2 пункту 10 Порядку № 1232, роботодавець , одержавши повідомлення про нещасний випадок, зобов’язаний протягом доби утворити комісію у складі не менш як трьох осіб та організувати проведення розслідування. А також сприяти роботі комісії з метою своєчасного і об’єктивного проведення розслідування нещасного випадку.

У разі якщо комісія визнає нещасний випадок таким, що не пов’язаний з виробництвом, вона складає акт проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (аварії) за формою Н-5 (додаток 3 до Порядку № 1232).

Далі для призначення потерпілому працівнику матеріального забезпечення цей акт передають до комісії (уповноваженого) із соціального страхування установи. Саме вона й приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення, зокрема допомоги по тимчасовій непрацездатності, і передає його керівнику установи для проведення виплат, здійснення розрахунків (пп. 3.1.1 Положення про комісію (уповноваженого) підприємства , установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності від 23.06.2008 № 25).

Нагадаємо, що комісія (уповноважений) із соціального страхування також розглядає правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг. У разі потреби вона сама з’ясовує додаткові обставини та причини нещасного випадку, що стався з працівником.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=z-pratsivnikom-stavsya-neshchasniy-vipadok-yak-priznachiti-dopomogu


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook