Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Працівниця нещодавно вийшла з відпустки для догляду за дитиною: нараховуємо лікарняні

Працівниця 15.12.2014 вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку. З 02.03.2015 по 31.03.2015 вона була на лікарняному, що підтверджено листком непрацездатності. Страховий стаж працівниці — більше 9 років. Середньоденна заробітна плата становить 78,18 грн. Як правильно нарахувати виплати за листком непрацездатності?

 

Працівниця 15.12.2014 вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку. З 02.03.2015 по 31.03.2015 вона була на лікарняному, що підтверджено листком непрацездатності. Страховий стаж працівниці — більше 9 років. Середньоденна заробітна плата становить 78,18 грн. Як правильно нарахувати виплати за листком непрацездатності?

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) та абзацу 4 пункту 5 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 № 439, дні тимчасової непрацездатності застрахованій особі у разі, якщо вона має страховий стаж понад вісім років, оплачуються у розмірі 100% середньої заробітної плати.

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення ) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Оскільки розмір середньоденної заробітної плати працівниці становить 78,18 грн., то можемо визначити:

Утім, під час нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності потрібно врахувати ще одну умову.

Якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку страховий стаж особи становить менше 6 місяців, то згідно з пунктом першим частини четвертої статті 19 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку (тобто 1218 грн.).

Тож працівниці будуть виплачені:


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook