Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриІнші питання

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Інші питання

Скорочена тривалість робочого часу для матері дитини-інваліда: чи можливо

У бюджетній установі працює жінка, яка виховує дитину-інваліда. Чи можна в колективному договорі встановити їй скорочену тривалість робочого часу?

 

У бюджетній установі працює жінка, яка виховує дитину-інваліда. Чи можна в колективному договорі встановити їй скорочену тривалість робочого часу?

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Відповідно до частини другої статті 97 Кодексу законів про працю України (КЗпП) форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установи, організації встановлюють самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством , генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Тобто установа може встановлювати у колективному договорі лише ті виплати, які передбачені законодавством.

Установлення працівникам скороченої тривалості робочого часу унормовує стаття 51 КЗпП. Частина четверта статті 51 (КЗпП) передбачає встановлення скороченої тривалості робочого часу для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, але лише на підприємствах і в організаціях за рахунок їх власних коштів.

Оплату праці працівників установ і організацій , що фінансуються з бюджету, як передбачено статтею 98 КЗпП, проводять на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.

З огляду на зазначене, установити скорочену тривалість робочого часу для жінки, яка має дитину-інваліда, за рахунок бюджетних коштів установа не може.

Водночас вихід із цієї ситуації ми можемо знайти за допомогою статті 56 КЗпП. Вона зобов’язує керівника установи за бажанням жінки, яка має дитину-інваліда, відповідно до медичного висновку встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Роботу жінки в цьому разі оплачуватимуть пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. До того ж робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=skorochena-trivalist-robochogo-chasu-dlya-materi-ditini-invalida-chi-mozhlivo, тривалість робочого часу для матерів, скорочена тривалість робочого часу для матерів, скорочення робочого часу дитина-інваліда, скорочення робочого часу для матерів


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook