Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриДержавна служба

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба

Скорочена тривалість робочої зміни в нічний час

Чи потрібно скорочувати тривалість зміни черговому по гуртожитку при роботі в нічний час на одну годину? Якою у разі роботи такого працівника в нічний час має бути тижнева норма робочого часу?

 

Чи потрібно скорочувати тривалість зміни черговому по гуртожитку при роботі в нічний час на одну годину? Якою у разі роботи такого працівника в нічний час має бути тижнева норма робочого часу?

Робочим часом вважають встановлений законом або на його підставі угодою сторін час, протягом якого працівники згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку повинні виконувати за трудовим договором свої трудові обов’язки.

Частиною першою статті 54 Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачено скорочення тривалості роботи (зміни) на одну годину при роботі в нічний час. Нічним вважають час з 10 год. вечора до 6 год. ранку. Зауважимо, що таке правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу (п. 2 ч. 1, ч. 3 ст. 51 КЗпП).

Отже, при роботі в нічний час може скорочуватися лише тривалість зміни, а тижнева норма годин робочого часу не скорочується. Тобто тривалість роботи працівника в нічний час може бути скорочена на одну годину, а приміром, через декілька днів на цю ж годину має бути продовжена тривалість роботи у денний час. Тому скорочення тривалості роботи у нічний час проводять в межах встановленого працівнику режиму робочого часу. Графіки змінності мають забезпечити відпрацювання 40-годинного робочого тижня, в т. ч. у разі, коли робота частково виконується у нічний час.

Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем (ч. 2 ст. 54 КЗпП).

Черговим по гуртожитку, як правило, запроваджують підсумований облік робочого часу . Порядок застосування підсумованого обліку робочого часу установлено Методичними рекомендаціями щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.04.2006 № 138.

За підсумованого обліку робочого часу роботу чергового по гуртожитку регулюють графіками змінності, які установа розробляє і погоджує з виборним органом первинної профспілкової організації. Графіки змінності слід розробляти так, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норм тривалості робочого часу, передбачених статтями 50 та 51 КЗпП.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook