Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруКазначейське обслуговування

Бухгалтеру /
Казначейське обслуговування

Оглавление

Відображаємо кредиторську заборгованість у місячній звітності

Працівники органу Казначейства відмовляються приймати Звіт про заборгованість за бюджетними коштами за старою формою, мотивуючи це змінами у порядку складання. На що слід звернути увагу при запов­ненні цього звіту та як правильно відображати суму кредиторської заборгованості?

 

Працівники органу Казначейства відмовляються приймати Звіт про заборгованість за бюджетними коштами за старою формою, мотивуючи це змінами у порядку складання. На що слід звернути увагу при запов­ненні цього звіту та як правильно відображати суму кредиторської заборгованості?

Наказом Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 09.10.2013 № 866 (далі — Наказ № 866) внесено зміни до низки документів, зокрема до Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого його ж наказом від 24.01.2012 № 44 (далі — Порядок № 44). Наказ № 866 набрав чинності з 22.10.2013. Розглянемо, що змінилося у відображенні кредиторської заборгованості.

До внесення змін у графі 9 « Кредиторська заборгованість на кінець звітного періоду (року), усього» Звіту про заборгованість за бюджетними коштами ( форми № 7д, № 7м) (додаток 11 до Порядку № 44) (далі — Звіт за формою № 7д, № 7м) відображалася сума кредиторської заборгованості, що виникла на звітну дату при виконанні кошторису (плану використання бюджетних коштів) за поточний та минулі звітні роки. Відтепер у цій же графі буде відображатися сума кредиторської заборгованості, що виникла на звітну дату при виконанні кошторису (плану використання бюджетних коштів) за бюджетними зобов’язаннями, взятими на облік органами Казначейства у поточному та минулих звітних роках.

Слід зауважити, що розпорядник бюджетних коштів повинен своєчасно реєструвати фінансові зобов’язання ( кредиторську заборгованість ). У разі несвоєчасної реєстрації така кредиторська заборгованість у Звіті за формами № 7д, № 7м не відображається, а фіксується у рядку 120 «Довідки про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формах № 7д, № 7м «Звіт про заборгованість за бюджетними коштами»» (додаток 19 до Порядку № 44).

Наразі звітність за формами № 7д, № 7м складається за тими кодами бюджетної класифікації, за якими виникла кредиторська заборгованість.

Звертаємо увагу, що при складанні Звіту за формами № 7д, № 7м та Звіту про заборгованість за окремими програмами за формами № 7д.1, № 7м.1 (додаток 12 до Порядку № 44) графа «Зареєстровані бюджетні фінансові зобов’язання на кінець звітного періоду (року), з них кредиторська заборгованість» відсутня.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook