Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Виготовлення і монтаж металевих огорож та воріт: за яким КЕКВ оплачувати та як оприбутковувати

Бюджетна установа замовила виготовлення і монтаж металевої огорожі та воріт у сторонньої організації. Вартість металевої огорожі та воріт становить 98 000 грн. За яким КЕКВ оплачувати виготовлення та монтаж таких конструкцій та на який субрахунок обліку їх оприбуткувати?

 

Бюджетна установа замовила виготовлення і монтаж металевої огорожі та воріт у сторонньої організації. Вартість металевої огорожі та воріт становить 98 000 грн. За яким КЕКВ оплачувати виготовлення та монтаж таких конструкцій та на який субрахунок обліку їх оприбуткувати?

Замовлення на виготовлення і монтаж металевої огорожі та воріт передбачає створення об’єкта основних засобів. Адже згідно з пунктом 1.2 Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611 (далі — Положення з обліку необоротних активів), об’єктом основних засобів є, зокрема, конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій. До того ж пункт 3.4 Положення з обліку необоротних активів передбачає, що огорожі та інші надвірні споруди, що обслуговують будівлю (сарай, паркан, колодязь), становлять разом із нею один інвентарний об’єкт. Якщо ці будівлі та споруди обслуговують два і більше приміщень, вони вважаються самостійними інвентарними об’єктами.

Тож установлена металева огорожа та ворота мають обліковуватися як об’єкт основних засобів. Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611, для обліку такого виду споруд (загорожі парків, скверів і загальних садів та ін.) передбачено субрахунок 103 «Будинки та споруди» (підгрупа 3).

Приймають виготовлені металеві ворота та огорожу від сторонньої організації на підставі Акта прийняття-передачі основних засобів типової форми ОЗ-1 (бюджет). У бухгалтерському обліку придбані (створені) об’єкти основних засобів зараховують на баланс установи за первісною вартістю (п. 3.1 Положення з обліку необоротних активів). Первісною вартістю об’єкта основних засобів, придбаного за плату, є сума, сплачена постачальникам. До того ж сума сплаченого ПДВ, а також витрати на транспортування та монтаж конструкцій (якщо такі послуги не включено до вартості самих конструкцій) не збільшують їх первісної вартості, а відносяться на фактичні видатки бюджетної установи (п. 1.4–1.6 Положення з обліку необоротних активів).

Згідно з пунктом 3.1 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція № 333), видатки на придбання або створення власними силами активів, віднесених згідно із законодавством до основних засобів та окремих інших необоротних матеріальних активів, передбачають за КЕКВ 3100 «Придбання основного капіталу». Тобто належать до капітальних видатків.

Придбання невиробничого обладнання, меблів і предметів довгострокового користування для установ ( організацій ), у т. ч. для реалізації багатоцільових проектів (програм), здійснюють за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (пп. 6 пп. 3.1.1 Інструкції № 333). За цим же КЕКВ здійснюють й видатки на монтаж та пусконалагодження обладнання на місцях його безпосередньої експлуатації, якщо це обумовлено договором на придбання зазначеного обладнання.

Якщо умовами договору передбачено поставку готових металевих конструкцій (металевої огорожі та воріт), виготовлених на замовлення бюджетної установи, то видатки на їх придбання здійснюють за КЕКВ 3110. А безпосередньо послуги з монтажу таких конструкції, якщо такі послуги здійснюють за окремим договором, оплачують за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vigotovlennya-i-montazh-metalevikh-ogorozh-ta-vorit-za-yakim-kekv-oplachuvati-ta, https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vigotovlennya-i-montazh-metalevikh-ogorozh-ta-vorit-za-yakim-kekv-oplachuvati-ta#:~:text=%D0%AF%D0%BA%D1%89%D0%BE%20%D1%83%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B8%20%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%83%20%D0%B, огорожа визначення КЕКВ, забор огорожа який бухгалтерський рахунок, огорожа як обликовується, ворота по какому кекв, на яком рахунке обліковуеться огорожа, на якому рахунку обліковувати огорожу забор паркан, монтажные работы кекв, установка ворот какой кекр


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook