Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Виплачуємо матдопомогу робітникам ДНЗ

До бухгалтерії ДНЗ звернувся двірник з проханням виплатити йому матеріальну допомогу. Йому відмовили через брак коштів. Двірник обурився, бо вихователю подібну допомогу надали. На основі якого документа виплачують матдопомогу техперсоналу ДНЗ (двірник, діловод, помічник вихователя тощо)?

 

До бухгалтерії ДНЗ звернувся двірник з проханням виплатити йому матеріальну допомогу. Йому відмовили через брак коштів. Двірник обурився, бо вихователю подібну допомогу надали. На основі якого документа виплачують матдопомогу техперсоналу ДНЗ (двірник, діловод, помічник вихователя тощо)?

Працівники дошкільних навчальних закладів, у т. ч. з числа адміністративно-обслуговуючого та допоміжного персоналу, можуть отримувати матеріальну допомогу, зокрема й на оздоровлення (пп. «б» п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298; далі — Постанова № 1298).

Таку допомогу виплачують працівникам у різних життєвих ситуаціях: у випадках скрутного матеріального становища, при народженні дитини, лікуванні, похованні тощо, а також у разі надання щорічної відпустки (на оздоровлення).

Право надавати матеріальну допомогу, у т. ч. на оздоровлення, надано керівнику закладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі. Розмір матеріальної допомоги не може перевищувати посадового окладу працівника, за винятком суми матеріальної допомоги на поховання .

У колективному договорі матеріальна допомога залежно від її виду може бути відображена в розділі «Оплата праці» або в розділі «Соціально-трудові пільги, гарантії і компенсації». У останньому може зазначатися також і розмір матеріальної допомоги.

Виходячи з реальних фінансових можливостей відповідного бюджету, а також з урахуванням положень колективного договору матеріальна допомога може бути надана і у меншому розмірі. На виплату матеріальної допомоги може бути спрямовано економію фонду заробітної плати, яка склалася в закладі за певний період.

Для отримання матеріальної допомоги працівник закладу подає заяву, в якій зазначає причину, з якої він просить надати йому матеріальну допомогу. Зая­ву візує керівник. Вона і є підставою для оформлення наказу про надання матеріальної допомоги, у якому зазначено пункт колективного договору, на підставі якого надається матеріальна допомога та її сума.

Щодо педагогічних працівників, то вони справді мають право на одержання матеріальної допомоги відповідно до Постанови № 1298, попри те, що педагогічні працівники в обов’язковому порядку отримують матеріальну допомогу на оздоровлення відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII.


Нас находят: оздоровчі для помічників вихователя, чи виплачують вихователям днз на оздоровлення, материальна допомога на оздоровлення для помiчника вихователя, Техперсонал днз, оплата оздоровчих вихователю в днз, материальна допомога на оздоровлення для вихователя, Яка сума виплати мат допомоги на оздоровлення помiчника вихователя в ДНЗ, матеріальна допомога вихователям днз, чи має право помічник вихователя на оздоровчі, помічнику вихователя днз дається допомога на оздоровлення


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook