Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруРозрахунки з контрагентами

Бухгалтеру /
Розрахунки з контрагентами

Оглавление

Визначаємо договірну ціну на проведення поточного ремонту

Для проведення поточного ремонту приміщення бюджетна установа залучила підрядну організацію. Підрядна організація надала проект договору на виконання ремонтних робіт, у якому зазначено, що договірна ціна є твердою. Що означає поняття «тверда договірна ціна» і які інші види договірної ціни можна передбачити під час укладення договору?

 

Для проведення поточного ремонту приміщення бюджетна установа залучила підрядну організацію. Підрядна організація надала проект договору на виконання ремонтних робіт, у якому зазначено, що договірна ціна є твердою. Що означає поняття «тверда договірна ціна» і які інші види договірної ціни можна передбачити під час укладення договору?

Особливості складання та узгодження договірних цін визначені пунктом 6.3 на­ціонального стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва », затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 (далі — ДСТУ Б Д.1.1-1:2013).

Підпунктом 6.3.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 передбачено, що договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, узгодженим замовником, і використовується при проведенні взаєморозрахунків.

Договірна ціна може встановлюватися за твердим (тверда договірна ціна) чи приблизним (динамічна договірна ціна) кошторисом. Визначається вона за домовленістю сторін.

Твердий кошторис (тверда договірна ціна) встановлюється незмінним на весь обсяг будівництва з наданням виконавцем робіт гарантій щодо виконання завдання в установлені строки за фіксовану ціну.

Уточнення твердої договірної ціни можливе лише у таких випадках:

За твердими договірними цінами взаєморозрахунки проводять на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договорі.

Приблизний кошторис (динамічна договірна ціна) встановлюється відкритим і може уточнюватися протягом усього строку будівництва. При цьому маса прибутку, врахована в договірній ціні до початку будівництва, не уточнюється, крім випадків, визначених для уточнення твердої договірної ціни. Якщо підрядник при обчисленні маси прибутку врахував трудовитрати на перевезення матеріальних ресурсів власним транспортом, виготовлення матеріалів власними силами та виконання робіт власною технікою, а при виконанні робіт це не відбулось або відбулось частково, то маса прибутку також уточнюється з урахуванням фактичних умов виконання робіт.

Уточнення динамічної договірної ціни здійснюється з урахуванням обгрунтованих цін на матеріальні ресурси, що склалися на момент уточнення.

Взаєморозрахунки за динамічними договірними цінами проводять на підставі нормативних затрат трудових і матеріальних ресурсів, виходячи з фактичного обсягу виконаних робіт та фактичних цін.

Зауважимо: пунктом 6.4.7 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 визначено, що незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків при виявленні у кошторисах виконаних робіт (за формами № КБ-2в та № КБ-3) помилок та порушень порядку визначення вартості будівництва, загальна вартість підлягає уточненню з урахуванням термінів позовної давності.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=viznachaemo-dogovirnu-tsinu-na-provedennya-potochnogo-remontu, чи можна змінити в договорі поточного ремонту тверду ціну на динамічну, договірна ціна на поточний ремонт, тверда договірна ціна 2022, поточний ремонт коли береться тверда договірна ціна, техніка в договірній ціні відрізняється від кошториса, уточнення договірноїціни, визначення вартості та договірної ціни, правила визначення виду договірної ціни


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook