Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Освіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Визначаємо стаж роботи працівника для установлення надбавки за вислугу років

Особа працює старшою медичною сестрою у дошкільному навчальному закладі. Загальний стаж її роботи відповідно до записів у трудовій книжці становить 24 роки, з них: 15 років медичного стажу (на посаді старшої медичної сестри) та 9 років стажу педагогічної роботи (на посаді вихователя). Чи має право така особа, з огляду на понад 20 років трудового стажу, на виплату надбавки за вислугу років у розмірі 30%?

 

Особа працює старшою медичною сестрою у дошкільному навчальному закладі. Загальний стаж її роботи відповідно до записів у трудовій книжці становить 24 роки, з них: 15 років медичного стажу (на посаді старшої медичної сестри) та 9 років стажу педагогічної роботи (на посаді вихователя). Чи має право така особа, з огляду на понад 20 років трудового стажу, на виплату надбавки за вислугу років у розмірі 30%?

Насамперед з’ясуємо нюанси обчислення медичного стажу для установлення надбавки за вислугу років.

Право медичних працівників на отримання надбавки за вислугу років передбачено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 29.12.2009 № 1418 (далі — Порядок № 1418). Розмір надбавки за вислугу років установлюється медичним працівникам у відсотках до посадового окладу залежно від стажу роботи .

До стажу роботи, що дає право медичним працівникам на отримання надбавки за вислугу років, зокрема, зараховується час роботи у будь-яких державних та комунальних установах, закладах та організаціях незалежно від підпорядкування на посадах, визначених у пункті 3 Порядку № 1418, за умови, що оплата праці таких працівників проводиться відповідно до умов оплати праці медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я (абз. 3 п. 4 Порядку № 1418).

Отже, особі як медичному працівнику дошкільного навчального закладу, що має 15-річний медичний стаж роботи, слід установити надбавку за вислугу років у розмірі 20% посадового окладу.

Тепер перейдемо до особливостей визначення стажу педагогічної роботи.

Стаж педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років визначають за Порядком виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 78 до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік). Переліком посада вихователя віднесена до педагогічних посад.

Як бачимо, час роботи особи на посаді старшої медичної сестри слід віднести до медичного стажу, а час роботи на посаді вихователя — до стажу педагогічної роботи. А оскільки надбавка за вислугу років за роботу на вказаних посадах установлюється відповідно до різних нормативних документів, то й підсумовувати час роботи для установлення надбавки за вислугу років такій особі не можна.


Нас находят: чидоплачують помичнику вихователя за стаж роботи


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook