Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруКазначейське обслуговування

Бухгалтеру /
Казначейське обслуговування

Оглавление

Запровадження програмно-цільового методу на місцевому рівні: з 2015 року за рішенням місцевої ради

Видаткова частина сільського бюджету на 2015 рік попередньо запланована за шістьма КФК. Як наразі формувати розрахунки за відповідними КФК на 2015 рік, адже запроваджується ПЦМ на місцевому рівні та оновлена класифікація видатків?

 

Видаткова частина сільського бюджету на 2015 рік попередньо запланована за шістьма КФК. Як наразі формувати розрахунки за відповідними КФК на 2015 рік, адже запроваджується ПЦМ на місцевому рівні та оновлена класифікація видатків?

Основні підходи до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2010 № 805 (далі — Основні підходи). Згідно з розділом ІІІ Основних підходів програмно-цільовий метод (далі — ПЦМ) на рівні місцевих бюджетів запроваджуватиметься у три етапи, зокрема на ІІІ етапі (2014 рік) — запровадження складання та виконання місцевих бюджетів за ПЦМ.

У грудні 2014 року Мінфін оновив Основні підходи. Тож тепер III етап запровадження ПЦМ буде тиким: «ІІІ етап — застосування ПЦМ на рівні місцевих бюджетів відповідно норм Бюджетного кодексу України» (наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до основних підходів програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» від 02.12.2014 № 1194).

Відповідно до частини першої статті 20 БК у бюджетному процесі ПЦМ застосовується на рівні державного бюджету та на рівні місцевих бюджетів (за рішенням Верховної Ради АР Крим, відповідної місцевої ради).

Отже, якщо раніше запровадження ПЦМ передбачалося для всіх без винятку розпорядників коштів місцевих бюджетів, то наразі розпорядники коштів місцевих бюджетів можуть застосовувати ПЦМ за рішенням відповідної місцевої ради.

Як передбачено частиною другою статті 10 БК, програмна класифікація видатків і кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується центральним органом виконавчої влади (далі — ЦОВВ), що забезпечує формування державної бюджетної політики (місцевим фінансовим органом) за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет ) у бюджетних запитах. Вона формується із урахуванням типової програмної класифікації видатків і кредитування місцевого бюджету, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.

До застосування ПЦМ у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів використовується тимчасова класифікація видатків і кредитування місцевих бюджетів, яку затверджує ЦОВВ, що забезпечує формування державної бюджетної політики.

До того ж наказом Міністерства фінансів України від 02.12.2014 № 1195 затверджено нову:

Отже, із січня 2015 року місцеві ради самостійно прийматимуть рішення про застосування ПЦМ. У випадку невикористання ПЦМ застосовуватиметься Тимчасова класифікація видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу, замість Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.


Нас находят: запровадження програмно-цільового методу на місцевому рівні


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook