Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Державна служба

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба

Звільнення держслужбовця: факту отримання неправомірної вигоди немає

Особа, яка на сьогодні обіймає посаду фінінспектора одного з територіальних органів Держфінінспекції, має намір звільнитися у зв’язку із переведенням в іншу установу. Керівництво ДФІ відмовляє у звільненні, мотивуючи таким: особам, уповноваженим на виконання функцій держави, згідно із статтею 10 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» забороняється укладати трудові договори (контракти) з установами, якщо ці особи здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих установ. Чи правомірні дії керівництва ДФІ, якщо така особа протягом останніх 12 місяців на перевірку цієї установи не направлялася?

 

Особа, яка на сьогодні обіймає посаду фінінспектора одного з територіальних органів Держфінінспекції, має намір звільнитися у зв’язку із переведенням в іншу установу. Керівництво ДФІ відмовляє у звільненні, мотивуючи таким: особам, уповноваженим на виконання функцій держави, згідно із статтею 10 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» забороняється укладати трудові договори (контракти) з установами, якщо ці особи здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих установ. Чи правомірні дії керівництва ДФІ, якщо така особа протягом останніх 12 місяців на перевірку цієї установи не направлялася?

Згідно зі статтею 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення працівника в іншу установу допускається лише за згодою працівника. На практиці таке переведення інакше класифікується — як звільнення працівника у зв’язку з переведенням, за його згодою, в іншу установу (п. 5 ст. 36 КЗпП). Обов’язковою умовою для переведення працівника в іншу установу також є згода керівника установи, до якої бажає перевестися працівник. Тому керівник установи, до якої переводиться працівник, надсилає керівнику установи, з якої звільняється працівник, лист-клопотання про звільнення.

Керівник установи, до якого звертається працівник з проханням звільнити його у зв’язку з переведенням в іншу установу, не має жодних зобов’язань перед працівником або установою, що звернулися з клопотанням про звільнення. Тому він може на свій розсуд заяву та клопотання задовольнити або відхилити.

Також слід зазначити, що працівнику, якого приймають на роботу в порядку переведення в іншу установу за згодою між керівниками, не може бути відмовлено в прийнятті на роботу (ч. 5 ст. 24 КЗпП).

Статтею 10 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI (далі — Закон № 3206) визначені обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування. Відповідно до статті 10 Закону № 3206 особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільнилися з роботи (служби) або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення забороняється, зокрема, укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з підприємствами, установами чи організаціями незалежно від форми власності або фізичними особами — підприємцями, якщо особи, зазначені в абзаці першому цієї частини, протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих підприємств, установ чи організацій або фізичних осіб — підприємців.

Отже, якщо особа, яка на сьогодні займає посаду фінансового інспектора територіального органу Держфінінспекції, протягом року до дня звільнення з посади не здійснювала повноважень з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності бюджетної установи, до якої має намір перейти працювати, викладені обмеження на неї не поширюються. До того ж відмова керівництва ДФІ у звільненні цього фінансового інспектора за переведенням в іншу установу із посиланням на статтю 10 Закону № 3206 є невмотивованою.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook