Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьи1С:Предприятие

1С для НЕ бухгалтера

1С для НЕ бухгалтера

В наш час великого значення набули комп'ютери та комп'ютерні технології, які є незамінними помічниками в сучасному світі. На кожному підприємстві, не залежно від виду його діяльності, використовуються програмні забезпечення для полегшення фінансово-розрахункових, аналітичних та інших операцій. Це значно полегшує будь-яку працю, зменшує час на аналіз необхідних даних, розрахунків тощо. Одним з таких програмних комплексів для автоматизації діяльності організацій або приватних осіб, амортизації та розрахунку бухгалтерських обліків є «1С: Підприємство».

Ця програма використовується у різноманітних сферах діяльності (керування торгівлею, виробництвом). Програмний комплекс був спеціально розроблений для ведення середнього або малого бізнесу, а також для державних та інших закладів. Його гнучкість та можливість налаштування «під себе» дає змогу застосовувати його будь-де: для різного роду бухгалтерських звітів, в процесі безпосереднього оперативного керування підприємством, при автоматизації господарської та організаційної діяльності різних підприємств, для розрахунку заробітної плати і для керування персоналом.

Сьогодні цією програмою користуються не лише бухгалтери, але й інші працівники підприємства: співробітники відділу збуту, маркетингу, складу, керівники відділів, кадровики і т.д. Для працівників відділу збуту програма 1С є незамінною. Вся контактна інформація про клієнта, обсяг дебіторської заборгованості, число неоплачених замовлень, повнота оформлення пакету документів, та, зрештою, і схема нарахування власної зарплати - ось тільки невелика частина тієї інформації, якою оперують в 1С менеджери збуту. Керівники можуть витягувати з 1С безліч відомостей: дані для аналізу прибутку, показники стану дебіторської та кредиторської заборгованості, звіти по руху грошових коштів і т.д.

Склад - один з базових підрозділів виробничої або торговельної компанії. Ухвалення товару від постачальника, формування товарних партій, організація зберігання, інвентаризації, переміщення товару між підрозділами підприємства, відвантаження товару, оформлення відповідних документів - всі ці, і ще безліч інших господарських процесів, що відносяться до роботи складу, знаходять своє відображення в програмі 1С.

Цей програмний комплекс також широко застосовують і в туризмі. У туристичному бізнесі завжди крутиться велика кількість інформації (даних про готелі і курорти, ціни на путівки, кількість реалізованих путівок, і тих, термін яких закінчується). Все це своєчасно повинно розташовуватися на потрібних місцях, щоб менеджерам фірми було легко розібратися в тому потоці інформації, яка накопичується під час діяльності підприємства. В даний час використання саме програми 1С значно спрощує процес ведення бізнесу. «1С: Підприємство» включає в себе цілий пакет додатків, що дозволяють вести своєчасний облік на підприємстві.

Наприклад, ваша фірма реалізує елітний відпочинок на Кубі. Завдяки якісно проведеній рекламній компанії, конкурентних розцінках на відпочинок, практично весь елітний відпочинок на Кубі був розпроданий на найближчий сезон. Все це повинно відображатися в спеціальному додатку на комп'ютері, для того, щоб не тільки вести якісний бухгалтерський облік витрат і надходжень компанії, але і для відображення реальної інформації (на даний момент) про реалізовані путівки та путівки, що залишились. З іншого боку, відомо, що туристична фірма рідко працює по одному єдиному напрямку. Тож цінова політика фірми повинна бути лояльною і конкурентоспроможною, щоб потенційні клієнти могли вибрати саме ваше підприємство. Для цього вам також необхідний якісний облік, який в підсумку дозволить зробити аналіз діяльності фірми, і усунути виявлені проблеми. Тож за всіма цими даними потрібно ретельно стежити, а так як у фірмі працює декілька менеджерів, у кожного з них повинна відображатися реальна інформація про наявність місць у готелях і вільних турах на різні курорти світу. Для цього повинна бути єдина база даних. У ній доцільно відображати як кількість путівок загалом, так і кількість реалізованих, або тих, термін яких наближається до кінця. За всім цим можна слідкувати за допомогою саме програми «1С: Підприємство».

Інша сфера діяльності в якій програму 1С може використовувати не бухгалтер – це готельний та ресторанний бізнес. Спеціально для закладів відпочинку розробники 1С випустили версію «1С: Управління готелем», що дозволило значно полегшити роботу працівників.

Програма «1С: Управління готелем» дозволяє автоматизувати роботу співробітників готелів з такими господарськими операціями як: управління номерним фондом готелю, бронювання, розміщення, зміна параметрів бронювання та проживання, ведення взаєморозрахунків з гостями та організаціями. Це допомагає здійснювати оперативне управління готелем і приймати управлінські рішення щодо використання номерного фонду, а також ефективніше спілкуватися з гостями. Також легкою стала організація робочих місць персоналу (офіціанта, бармена, хостес, адміністратора, персоналу ресепшн).

Програма дозволяє комплексно автоматизувати всі служби готелю на одній платформі. Всі основні операції по роботі з системою формуються за допомогою спеціально спроектованих інтерфейсів, що дозволяють персоналу діяти оперативно, адже клієнт біля стійки не повинен чекати. Даний програмний продукт дозволяє в оперативному режимі забезпечувати необхідною інформацією різні служби підприємства. Наприклад, головного адміністратора, службу бронювання, службу розміщення, ресторани (планове харчування клієнтів), бухгалтерію (оплата бронювання і послуг за проживання).

Автоматизована система, що працює в готелі, повинна бути стабільна, адже інформація, з якою вона працює, постійно змінюється (люди приїжджають і виїжджають, бронюють номери, користуються послугами).

Робота служби розміщення передбачає також роботу з готівкою і з банківськими картами, тому необхідно, щоб автоматизована система підтримувала зв'язок з торговим обладнанням, наприклад, з фіскальними реєстраторами, обладнанням для обробки банківських карт. Крім того, система електронних замків, що широко використовується в готелях, повинна бути пов'язана з основною програмою. Тож дана програма є незамінною в роботі закладів відпочинку.

Готелю потрібна така програма для чіткості та оперативності роботи персоналу, який є відповідальним за розміщення клієнтів; для проведення розрахунків з гостями; для зберігання основної (паспортні дані) та додаткової (традиційні прохання) інформації про клієнтів; для контролю за діями персоналу; для аналізу різних аспектів діяльності підприємства; для розрахунку тарифів на послуги; для постійного контролю за функціонуванням готелю та інше.

Одним словом, облікові програми для готелів потрібні для того, щоб зробити діяльність даного підприємства більш ефективною і прибутковою.

Все вищесказане говорить про те, що програмний пакет «1С» може використовуватися не лише бухгалтером для ведення бухгалтерського обліку, а й людьми іншого професійного спрямування. Програма дозволяє виконувати безліч завдань і операцій (від складання звітів, обліку продажів, так і до прийому замовлень офіціантів і карти залів).

Дана програма є унікальною, а різноманітні модифікації допомагають використовувати її в різних сферах діяльності.

Поплавська Богдана


Нас находят: туристична діяльність у програмі 1С


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook