Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Чи допоможе вища освіта досягти успіху?

Чи допоможе вища освіта досягти успіху?

У нашому сучасному суспільстві прийнято за норму мати вищу освіту. Коли ми зустрічаємо людину з вищою освітою, то на підсвідомому рівні сприймаємо її як повноцінного громадянина, розумну та освічену людину. Мимоволі у нас виникає відчуття поваги до цієї особи. Зараз дуже модно та престижно стало мати не одну вищу освіту. Але чи завжди це є потрібним? Чи завжди використовується весь цей потенціал? Якщо людина має вищу освіту – це зовсім не означає, що вона обов’язково успішна та щаслива у своєму житті, багато заробляє.

Наявність вищої освіти та знань, розуму, освіченості – поняття не завжди сумісні та взаємопов’язані. На мою думку, все залежить насамперед від людини, її виховання, характеру та цілей у житті, які вона собі ставить. Студентів образно можна розділити на три категорії. Перша категорія – це студенти, які дійсно хочуть отримати знання та чогось навчитися. Їх знання відповідають їх оцінкам. Друга категорія – це ті студенти, головною метою яких є отримати високі бали. Тому вони «крутяться», списують, і доволі часто отримують свої довгоочікувані та «зароблені» бали. Але по суті, багажу знань вони не мають. І також третя категорія – це студенти, так звані «ледарі», які приходять до університету, щоб просто весело провести час, «просидіти штани». Фактично, вони ходять до інституту, «навчаються», отримують диплом, але знань при цьому не мають. Тому все залежить, насамперед, від самої людини, не більше.

Далеко не всі люди мають вищу освіту. Одні просто не можуть цього собі дозволити по фінансовим або іншим причинам. Інші просто не вважають за потрібне здобувати вищу освіту. Я з цим не згодна, тому що особисто для мене дуже важливо отримати вищу освіту. Але і протилежну думку теж слід враховувати.

Є багато практичних прикладів із життя. Ось, наприклад, у нашої родини є знайомий, який має дві вищі освіти, але працює в автосервісі. Цей чоловік каже, що йому дуже важко знайти роботу за спеціальністю, а якщо і знаходить, то отримує там менше, ніж отримує за свою роботу «руками», працюючи з машинами. Тому, тут можна зробити висновок, що людина, крім якихось теоретичних університетських знань, обов’язково повинна вміти робити щось ще руками. Наприклад, фотографувати, робити якісь вироби для продажу. Все це стане в пригоді, як альтернатива.

У моєї мами є подруга, яка не має вищої освіти, лише середню. При цьому, вона має свій бізнес, закінчила курси, і зараз заробляє в десять разів більше, ніж всі її знайомі з вищою освітою.

Можна ще привести приклади відомих особистостей: Білл Гейтс, Стів Джобс, або Бакмінстер Фуллер. Люди не мають вищої освіти, але при цьому є розумними, багатими та успішними.

Тому, щоб бути успішним необхідно:

Отже, я вважаю, що мати вищу освіту необхідно у сучасному суспільстві. Тебе і сприймають одразу по-іншому. Але наявність вищої освіти – це не завжди показник освіченості, розуму, успішності людини у житті. Все залежить від нас, від наших зусиль. Ми самі будуємо своє життя. Без вище зазначених пунктів, не маючи в собі того внутрішнього стержня, можна все життя просидіти «розумним» із дипломом, але не бути щасливим та не досягти нічого у житті.

Мисник Ольга


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chi-dopomozhe-vishcha-osvita-dosyagti-uspikhu, https://stimul kiev ua/articles htm?a=chi-dopomozhe-vishcha-osvita-dosyagti-uspikhu#:~:text=%D0%AF%D0%BA%D1%89%D0%BE%20%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%BC%D0%B0%D1%94%20%D0%B2%D0%B8%D1%89%D1%83%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83 %D0%B7%D0%B0%, чи завжди той хто має вищу освіту успішний кто її не здобув ознак займався самоосвітою, як бути успішним у суспільстві знань


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook