Чим відволікти людину, що потрапила під скорочення на роботі?
Що робити, якщо вашого знайомого чи колегу звільнили з роботи? По-перше, проявити доброту і, при цьому, не акцентувати увагу на даному факті. По-друге, проявити фантазію. І по-третє, є особливості, про які я не можу знати, а тому не можу підказати.
Так вже склалися особливості нашої країни (та багатьох країн СНД), що перехід на іншу роботу генетично викликає страх у людей. Протягом століть, тисячі людей займались своїм ремеслом в одній місцевості, на одному робочому місці. Хорошу роботу було важко знати, тому за неї тримались і дуже дорожили. Наприклад, мій дідусь в 16 років вже був учнем коваля і працював там до 55 років (вийшов завчасно на пенсію через стан здоров’я). Та він навіть не задумувався змінити професію, хоча і навчався в технікумі на механіка. Дідуся цінували на роботі не тільки як кваліфікованого працівника, а й як чудового вчителя для учнів. Коли його запитували, чому він не працював за своїм фахом (механіком), то він розповідав, що вже не уявляє себе без жару розпеченої печі, молота та своєї улюбленої роботи. Та й часи були такі, що бігати з одній роботи на іншу (бути в творчому пошуку) було не в пошані для простої сільської людини. Крім того, знайти іншу роботу було не так просто. Якщо десь поблизу й звільнялось місце механіка, то його одразу займав чийсь родич. Тому в якості механіка він допомагав друзям, або підробляв у вільний час.
Таке ставлення до зміни місця роботи у багатьох людей. Більшість боїться піти в невідомість в пошуках кращої роботи. Адже потрібно зважитись на можливий період безгрошів’я, що може затягнутись. Можна сказати, що втрата роботи - це макро криза на рівні сім’ї, адже не відомо, коли з’явиться робота та фінанси.
Якщо твого товариша чи колегу звільнили з роботи, то не потрібно акцентувати увагу на цьому. Повір, людині, яку звільнили з роботи, не потрібні твої співчуття, особливо, якщо чуєш це від багатьох людей. Їх дратують нещирі співчуття від колишніх колег. Вони не хочуть жалості, це їх принижує. Залишіть їм їх залишки гідності. Будьте справедливі і вигадайте те, що може полегшити болюче звільнення. Наприклад:
- Допоможіть знайти нову роботу. Розпитайте в знайомих, чи є у них місце за цим фахом.
- Влаштуйте неофіційну вечірку для цієї людини, і розкажіть там про її сильні сторони, і як приємно було з нею працювати.
- Зробіть якийсь цінний подарунок, щоб людина запам’ятала, що вона була дуже важлива для вас. Формальний подарунок буде лише нагадувати про небажаність в колективі.
- Якщо можливо, зберіть кошти для того, щоб ваш товариш не хвилювався, де взяти гроші на період пошуку нової роботи.
- Купіть абонемент в спортзал, адже фізичні навантаження відволікають від сумних думок.
Майже кожну людину хоч раз в житі звільняють. Після того, як ви переживете перші негативні симптоми звільнення, задумайтесь над причинами такої ситуації, проаналізуйте, і не повторюйте помилки наступного разу.
Залишаючи робоче місце, не забудьте залишити по собі приємні спогади. Закінчіть всі розпочаті справи. Повірте, хороші рекомендації нікому не завадять, особливо, при пошуку нової роботи. Напишіть лист-подяку, або скажіть промову з подякою за співпрацю. Залиште свої координати на майбутнє. Світ тісний, і ви ще зустрінетесь, тому залиште приємне враження. Це крок сильної і впевненої в собі особистості.
Звільнили з роботи? Це проблема? Можливо, це шанс почати все з почату, в широкому значені, наприклад:
- Покращити свої відносини з рідними.
- Пройти курси підвищення кваліфікації.
- Вивчити іноземну мову.
- Зайнятись спортом, чи чимось екстремальним.
- Здійснити свою мрію.
- Здійснити подорож по світу.
Отже, якщо ви прочитали мої поради, і змогли щось виділити для себе, то зможете допомогти ближньому. Як на мене, то головне - не акцентувати на роботі великої уваги і щиро підтримати людину. Також варто зайнятися спортом і знайти хобі на час відсутності постійної роботи. А головне, не затягувати з пошуками, так як можна впасти в глибоку депресію.
Сахно Іванна
Другие материалы по теме:
звільнення, здоров’я, знайти роботу, курси підвищення кваліфікації, що робити, відносини, приклад:, робоче місце, колектив, подарунок, фінанси, робочому місці, змінити, підвищення кваліфікації, пошук, ставлення, майбутнє, допомога, рекомендації, працівник, період, помилки, не потрібно, особливості, працювати, наприклад, приклад, роботи, час
Статьи из раздела: На досуге
Другие статьи по теме:
ASUS ScreenPad: інноваційна технологія додаткового сенсорного екрану в ноутбуках ASUS
Догляд за рослинами в зимовий період
Як знайти віддалену роботу бухгалтером?
Чому важливо купити робот-пилосос, якщо у вас є домашні улюбленці
Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=chim-vidvolikti-lyudinu-shcho-potrapila-pid-skorochennya-na-roboti, людина в роботі
Мы на Facebook