Рекомендації щодо переходу від 1С 7.7 до 1С 8.2.
У 1999 році у масовому продажі з’явився програмний продукт «1С: Підприємство 7.7». Цей продукт швидкими темпами завоював серця користувачів. Секрет успіху програми - у її функціональності, швидкому доступі до будь-якої інформації, можливість автоматизувати та організувати роботу служби бухгалтерів, безпека. Через дванадцять років після появи програми, 1 липня 2011 року «1С: Підприємство 7.7» та всі продукти на її платформі були зняті з масового продажу. З’явився новий продукт – «1С: Підприємство 8.2».
Протягом дванадцяти років було змінено декілька операційних систем, надзвичайно збільшилась продуктивність серверів, Інтернет став доступним у всіх куточках країни. І тому завдання, які має виконувати ця програма з часом також змінились. Зміна завдань, покладених на програму, пояснюється тим, що значно збільшилась кількість користувачів в одній базі даних. Зараз наголос у роботі має бути на комплексне управління, тобто це має бути вже не простий бухгалтерський або складський облік. Тому, програма «1С: Підприємство 7.7» на сьогодні є застарілою, але вона була дуже ефективною для свого часу.
Проте, якщо версія 7.7 була знята з масових продажів, це не ще означає, що обов’язково потрібно переходити до версії 8.2. До питання переходу потрібно віднестись дуже розумно та зважено. Адже перехід на нову версію несе за собою достатні затрати часу, грошей і ресурсів. Якщо на підприємстві і досі використовують «1С: Підприємство 7.7», і з точки зору функціональності програми на підприємстві всі задоволені – тоді не варто поспішати. Проте, якщо система працює повільно, з помилками – тоді потрібен перехід до нової версії. Досвід показує, що у невеликих організаціях «1С: Підприємство 8.2» працює повільніше, ніж 7.7. Це стосується підприємств в яких число комп’ютерів не перевищує 10. Проте, якщо в організації з однією базою працює більш ніж тридцять працівників тоді, без сумніву, рекомендується встановлення програми версії 8.2.
Для встановлення версії 8.2 висуваються високі системні вимоги, тобто комп’ютери, на які встановлюється програма, повинні мати від 512 Мбайт оперативної пам’яті, а частота процесора має бути від 1500 МГц. Зрозуміло, що не всі підприємства мають таку комп’ютерну систему. Тому, це ще одна перепона встановлення програми на підприємствах. Також, «1С: Підприємство 8.2» набагато дорожча від версії 7.7, особливо, при покупці мережевої версії, адже тоді необхідно платити за кожне робоче місце. Версія 7.7 набагато стабільніша, тому що вона давно реалізується на ринку бухгалтерських програм.
Отже, декілька наступних років невеликі організації (і ті організації, які економлять свої витрати, і ті, котрі хочуть стабільності та надійності) будуть віддавати перевагу версії 7.7.
Проте, «1С: Підприємство 8.2» має ряд переваг перед 7.7:
- Додані нові об’єкти конфігурацій (для прикладу, можна навести регістри відомостей).
- Удосконалено дуже багато механізмів системи.
- Система 8.2 не ділиться на основні компоненти, які постачаються окремо (наприклад, бухгалтерія, розрахунок, тощо), а всі об’єкти платформи включені в стандартну версію.
- Введено механізм СОМ-з’єднання, завдяки якому можна підтримувати зв'язок з іншими програмами, які підтримують дану технологію. Це дозволяє будувати важкі інтегровані системи з використанням «1С: Підприємство 8.2».
Проте, версія 7.7 вимагає не більше 256 мегабайт оперативної пам’яті – це дає можливість встановлювати її на комп’ютери рівня Pentium. Бази даних займають від 10 до 100 мегабайт – це дозволяє переносити бази даних з комп’ютера через флеш-пам'ять.
На сьогодні головною проблемою бухгалтерів є перехід від 7.7 до 8.2. І всі хочуть зробити це якнайшвидше та без помилок. Ускладнення при переході залежать від декількох факторів. Найефективніше та найпростіше здійснюються переходи з незмінних типових конфігурацій 7.7 на типові конфігурації 8.2, якщо стандартні обробки є в наявності. Наприклад, бухоблік для України 7.7 переходить в бухгалтерію для України 8.2. У такому випадку процес повністю автоматизований. Складністю при переході є наявність великої кількості користувачів в існуючій системі, тому що їх потрібно підготувати до роботи з новою версією. Проте, існує безліч курсів на яких можна навчити користувачів роботи з будь-якою із стандартних конфігурацій 8.2. Також, на легкість переходу впливає якість даних, які переносяться. Тобто при наявності записів, які дублюються в довідниках, або в інших схожих випадках, перехід ускладнюється. Як правило, наведення порядку в збереженій інформації є складовою переходу до нової системи. Потрібно також добре обдумати, чи дійсно система, на яку планується перехід, є потрібною підприємству. Та чи відповідає вона потребам компанії. Адже ідеологічно вирішення задач на 7.7 і 8.2 дуже відрізняється.
Перехід відбувається значно легше та ефективніше, якщо підприємство має власні ІТ – підрозділи, та має чітку управлінську структуру. Ускладнюють керування проектом переходу на нову систему і змушують витрачати на це більше ресурсів також відсутність відповідальності та згуртованості серед працівників та керівництва компанії. Якщо перехід здійснюється з партерами, а вони, в свою чергу, вже мають успішний досвід з такими проектами, то це значно знижує ризики і дуже підвищує ефективність переходу до нової системи.
Якщо організація вирішила перейти на версію 8.2, то все ж краще довіритись професіоналам. Зараз існує безліч компаній, які надають якісне та максимально зручне обслуговування фірм, яке полягає у здійсненні якісного переходу від версії 7.7 до версії 8.2.
Якщо перехід здійснюється з допомогою спеціалізованих компаній, то процес переходу можна умовно розділити на такі етапи:
- Вибір версії 1С 8.2 та її купівля - здійснюється аналіз поточного стану версії 7.7.
- Встановлення і налаштування 1С 8.2 на комп’ютерах замовника - проводиться в короткий термін, за рахунок досвідчених професіоналів.
- Перенос бази даних з однієї версії в іншу (цей етап проходить досить швидко, якщо встановлений стандартний набір конфігурацій, проте, якщо використовується програмне забезпечення 1С з індивідуальними налаштуваннями, то будуть додаткові доопрацювання для ефективного та швидкого використання версії 8.2).
- Після успішного переносу даних буде зроблена початкове налаштування і запуск програми.
- Далі стартують заняття для навчання персоналу фірми роботі з 1С 8.2.
Якщо на підприємстві вирішили здійснити перехід до «1С: Підприємство 8.2» самостійно, тоді перелік етапів здійснення переходу буде такий же, як за допомогою професіоналів. Проте, у цього випадку, як показує досвід, найскладнішим моментом є процес переносу накопичених даних (довідників контрагентів, номенклатури, облікових даних, залишків по рахунках обліку, тощо) із існуючої до нової бази даних. Перед тим як здійснювати будь-які дії з базою даних підприємства, необхідно зробити резервне копіювання, для того, щоб уникнути втрати або зміни даних при можливих непередбачених помилках або збоях системи.
Отже, добре організований перехід до більш сучасної бухгалтерської системи дає поштовх для довготривалого бізнесу. Це пов’язано з максимальною функціональністю «1С: Підприємство 8.2», а саме - можливість одночасної роботи значної кількості користувачів; великий розвиток прикладних рішень на платформі 8.2 (у порівнянні з 7.7). Таким чином, гроші на проект переходу до нової версії будуть швидко окупатись. Проте, це не стосується невеликих організацій, де працює незначна кількість працівників, та де немає сучасних комп’ютерів та обладнання, і організація не має можливості оновити їх. Версія 8.2 рекомендується для встановлення у організаціях середнього і великого бізнесу, а версія 7.7 - для організацій малого бізнесу, де потрібні тільки серйозні розрахунки, а не серйозна аналітика.
Горечко Анастасія
Цены и режим обучения: бухгалтерские курсы
Курс "Восстановление знаний бухгалтерского учета в программе 1С:Предприятие"
Курс 1С:Бухгалтерия «1С 8.2 для профессионалов»
Курс "Бухгалтерский учет + 1С:Бухгалтерия 8.2 для начинающих"
Курс "Ведение бухгалтерского учета и подготовка налоговой отчетности в программе 1С:Предприятие"
Курсы 3D Max + VRay
Другие материалы по теме:
1с: підприємство 7.7, конфігурація, програмний продукт, складський облік, налаштування, 8.2, 1с: підприємство, організація, 7.7, програмне забезпечення, бухгалтерія, підприємство, організації, програма, працює, процес, проект, кількість, продукт, наприклад, приклад, роботи, система
Статьи из раздела: 1С: Предприятие
Другие статьи по теме:
Як вибрати надійну техніку для офісу та заощадити на розхідниках
Як організувати перехід з 1С 7.7 на 8.2?
Чому важливо купити робот-пилосос, якщо у вас є домашні улюбленці
Мы на Facebook