Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Вища освіта - це ознака розуму?

Вища освіта - це ознака розуму?

На сьогоднішній день ми маємо велику кількість студентів, які отримують вищу освіту, але чи є це ознакою розуму?

Статус «людина з вищою освітою» передбачає закінчення ВНЗ та наявність певних знань у своїй спеціальності. Раніше не кожен міг вступити до ВНЗ, і там дійсно отримували належну освіту і знання, які можна було б використовувати на практиці. Зараз же отримати вищу освіту може майже кожен, кому не лінь. З одного боку, це добре, так як освіченість людей покращується, а з іншого – отримання диплому, це певна сходинка до кар’єри, самореалізації людини.

У часи СРСР вища освіта була престижною, викладачі знали свою справу і викладали свій предмет з усією віддачею. Тому більшість студентів мали високі знання по своїй професії тощо. За кордоном, маючи таку базу знань, спеціаліст користувався великим попитом.

На жаль, в часи незалежної України рівень освіти знизився. І на це є декілька причин:

Вищий навчальний заклад розуму не додає, а лише надає певні знання.

Людина може не навчатись, але бути розумною читаючи книги, займаючись самореалізацією. І навпаки, не завжди людина з дипломом може знайти місце в житті.

Для мене вища освіта – це не ознака розуму, а ознака освіченості. У свою чергу, освіченість аж ніяк не залежить від освіти.

Диплом – це лише показник, що ти маєш можливість на цьому етапі приймати певну участь у розвитку, з використанням інтелектуального потенціалу, і використовувати свої знання на практиці.

Сьогодні, не маючи диплому про вищу освіту, важко знайти добре оплачувану роботу, яка могла б забезпечити не тільки тебе, а й сім’ю, дати змогу поїхати на відпочинок, зайнятись самореалізацією. До такої ситуації підходить вислів: «Без папірця ти комашка, а з папірцем – людина».

Наприклад, я маю подругу, яка не навчається у ВНЗ і займається самореалізацією. Вона не шкодує, що не отримала диплом та задоволена своїм життям. Вона отримує свої знання через книги, спілкування з людьми. Я вважаю, що це рідкість в нашому суспільстві. Ці люди дійсно присвячують своє життя розвитку і самому собі.

За всі роки спілкування з нею я розумію, що їй вища освіта не знадобилась і її наявність не є ознакою розуму.

А з іншого боку, освіта дає можливість вибору. Якщо не знайшов себе у одній сфері, то можна піти в зовсім іншому напрямку. В сучасному світі людина може змінюватись і змінювати своє бачення щодо освіти, навчання, розвитку. Коли маєш диплом, то відчиняється багато дверей для розвитку, але не довго ти зможеш протриматись на місці, якщо не будеш поповнювати свої знання, і не розуміти суть свої справи.

Вища освіта – це певний рівень знань. Були проведені певні дослідження, і виявили, що вища освіта впливає на роботу мозку в похилому віці. Чим більш людина освічена, тим краще працює її мозок у інтелектуальному значенні. Хоча, для мене це загадка.

Вчені, у свою чергу, кажуть, що люди і без вищої освіти можуть зберегти свої знання, пам'ять, якщо будуть постійно тренувати свій мозок різними інтелектуальними вправами.

Також є винятки, коли людина не в змозі отримати освіту через брак коштів на навчання, тим паче, з теперішньою економічною ситуацією в країні, або з інших причин. При цьому, вона може мати певні здібності, але не в змозі направити їх у певне русло.

Якщо хочеш розвиватись у науковій, чи економічній сфері, звичайно, треба мати схильність до цього. Хоч якісь базові знання, отримані у ВНЗ, дають змогу розбиратись у тих, чи інших питаннях, і без знань важко все зрозуміти. У цьому випадку, без диплому про вищу освіту ніхто не зможе бути впевнений у твої здібностях в обраній сфері діяльності.

Дуже багато роботодавців відмовляються від хороших спеціалістів та беруть до себе знайомих. Втрата молодих спеціалістів, які справді змогли б покращити діяльність, маючи нові ідеї для розширення та розвитку підприємства тощо, згубно впливає, перш за все, на самих роботодавців, які наймають на роботу незацікавлених у результаті людей.

За допомогою диплому можна досягати певної мети. Але не маючи певних знань, багато досягнеш? Я вважаю, що ні. Треба знайти саме те, чого ти дійсно хочеш і його прагнути. Адже отримати «папірець» можна будь-де і будь-коли, а знання прийдуть лиш з роками. Чим більше ми розвиватимемось і цікавитимемось певними речами, тим краще ми робитимемо свою роботу і будемо отримувати задоволення від неї.

Ходос О.


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=vishcha-osvita---tse-oznaka-rozumu, освіта розуму не додає, Вища освіта не показ розуму, кому потрібна твоя вища освіта


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook