Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Частина періоду тимчасової непрацездатності припадає на відпустку без збереження заробітної плати: які дні непрацездатності підлягають оплаті

Працівниця перебувала у відпустці без збереження заробітної плати з 27.03.2013 по 03.04.2013 включно і в цей період захворіла. Згідно з листком непрацездатності період тимчасової непрацездатності — з 01.04.2013 по 05.04.2013. Тобто частина тимчасової непрацездатності припала на відпустку без збереження заробітної плати, а частина — на робочі дні. Чи потрібно оплачувати цей листок непрацездатності? Якщо так, то які дні тимчасової непрацездатності підлягають оплаті?

 

Працівниця перебувала у відпустці без збереження заробітної плати з 27.03.2013 по 03.04.2013 включно і в цей період захворіла. Згідно з листком непрацездатності період тимчасової непрацездатності — з 01.04.2013 по 05.04.2013. Тобто частина тимчасової непрацездатності припала на відпустку без збереження заробітної плати, а частина — на робочі дні. Чи потрібно оплачувати цей листок непрацездатності? Якщо так, то які дні тимчасової непрацездатності підлягають оплаті?

Згідно з пунктом 1 статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) допомога з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання страхового випадку, зокрема тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Відповідно до підпункту 6 пункту 1 статті 36 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи, зокрема, у відпустці без збереження заробітної плати.

Отже, враховуючи, що у період з 27.03.2013 по 03.04.2013 застрахована особа перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, оплаті за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підлягають дні тимчасової непрацездатності з 04.04.2013 по 05.04.2013, тобто з дня, коли працівниця повинна була стати до роботи після закінчення відпустки .


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook