Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Соціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Оплата тимчасової непрацездатності демобілізованому працівнику

Працівник проходив військову службу в зоні АТО. Після демобілізації він став до роботи, утім, невдовзі був змушений звернутися за медичною допомогою і перебував на лікуванні у лікарні. На початок березня страховий стаж працівника становить 4 роки 3 місяці. У якому розмірі має бути оплачений листок непрацездатності з урахуванням того, що статусу учасника бойових дій працівник поки що офіційно не отримав?

 

Працівник проходив військову службу в зоні АТО. Після демобілізації він став до роботи, утім, невдовзі був змушений звернутися за медичною допомогою і перебував на лікуванні у лікарні. На початок березня страховий стаж працівника становить 4 роки 3 місяці. У якому розмірі має бути оплачений листок непрацездатності з урахуванням того, що статусу учасника бойових дій працівник поки що офіційно не отримав?

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон про соцстрахування) допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон про статус ветеранів).

Як установлено статтею 5 Закону про статус ветеранів, учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань із захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Для підтвердження відповідного статусу цим особам видаються посвідчення, правила оформлення яких регулює Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302. Посвідчення є документом , що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону про статус ветеранів, та на основі якого надаються відповідні пільги і компенсації.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 (далі — Постанова № 413).

Згідно з пунктом 2 Постанови № 413 військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, надається статус учасника бойових дій.

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймає Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утворена Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (п. 5 Постанови № 423).

Посвідчення учасника бойових дій і нагрудні знаки особам, яким надано статус учасника бойових дій, видаються органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, а також органами соціального захисту населення за місцем їх реєстрації (п. 9 Постанови № 413).

Для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) демобілізований працівник має надати копію посвідчення учасника бойових дій, яким підтверджується право на пільгу (ч. 2 ст. 31 Закону про соцстрахування).

Варто враховувати, що матеріальне забезпечення , передбачене Законом про соцстрахування, виплачується, якщо звернення щодо його призначення надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня відновлення працездатності.

Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону про статус ветеранів війни, у разі пред’явлення відповідного посвідчення.

Якщо працівник ще не має статусу учасника бойових дій, але документи вже подано на розгляд до міжвідомчої комісії, він може подати листок непрацездатності для оплати пізніше — разом з отриманим посвідченням, але до збігу 12 календарних місяців з дня відновлення працездатності. Якщо дата видачі посвідчення передуватиме даті настання тимчасової непрацездатності, допомогу можна буде призначити у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу).


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook