Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриДержавна служба

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба

Чи можна перевести на іншу посаду жінку, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, якщо її посада підлягає скороченню

В установі працюють жінки, які мають дітей віком до трьох років, одинокі матері, вагітні. Які дії слід вчинити установі щодо працевлаштування цієї категорії осіб, якщо посади, які вони обіймають, підлягають скороченню?

 

В установі працюють жінки, які мають дітей віком до трьох років, одинокі матері, вагітні. Які дії слід вчинити установі щодо працевлаштування цієї категорії осіб, якщо посади, які вони обіймають, підлягають скороченню?

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда з ініціативи установи не допускається, крім випадків повної ліквідації установи, коли передбачено звільнення з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП).

Норми зазначеної статті є спеціальними щодо норм пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП і мають переважне правозастосування.

Отже, зазначені категорії працівників не можуть бути звільнені з ініціативи установи (зокрема, з підстав, визначених пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП), крім випадку повної ліквідації установи, коли допускається звільнення, але з обов’язковим працевлаштуванням.

Як установлено статтею 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Отже, під поняттям «повна ліквідація» слід розуміти припинення юридичної особи внаслідок її ліквідації (без правонаступництва).

Формулювання «звільнення з обов’язковим працевлаштуванням» означає, що перерва в часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається. Тобто жінка, звільнена 16 травня, вже 17 травня повинна мати можливість працювати в іншій установі. Якщо ж вона такої можливості не має, звільнення слід кваліфікувати як таке, що здійснене без законних підстав.

Так, не може бути визнано, що установа виконала обов’язок із працевлаштування, якщо працівниці не була надана у тій самій або в іншій установі інша робота чи запропонована робота, від якої вона відмовилась з поважних причин, наприклад за станом здоров’я (п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).

На жаль, виконання ліквідованою установою обов’язку з працевлаштування вагітних та інших працівників, на яких поширюють гарантії, передбачені статтею 184 КЗпП, не має правового механізму здійснення та забезпечення . Тому на практиці установа або сама шукає нову роботу для працівників, або звертається за допомогою до центрів зайнятості чи рекрутингових агенцій.

Гарантії, встановлені статтею 184 КЗпП, поширюються також на:

Працівник, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку чи у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, також може за його згоди бути переведений на іншу роботу (посаду). Законодавство не містить заборони щодо такого переведення.

Тож якщо працівниця погодилася з переведенням на іншу посаду, установа має:


Нас находят: переведення на іншу посаду під час декретної відпустки, вийти з декрету на іншу посаду, скорочення декретноі посади, чи можна перевести з посади на посаду під час декрету, реорганізація під час декретної відпустки, чи можна перевести працівника на іншу посаду якщо працівник перебуває у відпустці по доглядуза дитиною рочена, переведення на інше підприємство під час декретної відпустки, переведення особи в декреті на іншу посаду, вихід з декрету на іншу посаду, чи можна перевести декретчицю на іншу посаду


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook