Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Чи потрібно переводити на нижчі посади доцентів та професорів, які були призначені на ці посади, не маючи відповідних вчених звань

У вищому навчальному закладі III–IV рівнів акредитації працюють доценти та професори, які були призначені на ці посади, не маючи відповідних вчених звань. Протягом двох останніх років вони не підтвердили зазначені звання. Чи потрібно їх перевести на нижчі посади?

 

У вищому навчальному закладі III–IV рівнів акредитації працюють доценти та професори, які були призначені на ці посади, не маючи відповідних вчених звань. Протягом двох останніх років вони не підтвердили зазначені звання. Чи потрібно їх перевести на нижчі посади?

Ні, таких працівників на нижчі посади не переводять. І от чому.

Відповідно до додатка 2 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 науково-педагогічним працівникам, які обрані чи призначені на посади професорів чи доцентів, але не мають відповідного вченого звання, один раз строком до двох років від часу першого обрання чи призначення встановлюються відповідно тарифні розряди: професор — 20, доцент — 19.

Якщо після закінчення двох років перебування на посаді професора чи доцента вчене звання не присвоєне, цим особам встановлюється оклад асистента (викладача) з урахуванням наявності наукового ступеня, а при переході на ці посади з посад доцента, старшого викладача — оклад доцента, старшого викладача (п. 6.2 Інструкції про оплату праці та розміри ставок заробітної плати професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 02.04.1993 № 90).

Порядок обрання осіб на вакантні посади науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації, зокрема, професорів, доцентів, старших викладачів, викладачів, асистентів визначено Положенням про обрання та прийняття на роботу науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів третього і четвертого рівнів акредитації, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 24.12.2002 № 744 (далі — Положення № 744). Положення № 744 не встановлює сттроку, на який можуть обиратися чи прийматися на роботу науково-педагогічні працівники . Таке обмеження не встановлює також Закон України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 № 2984-III.

Отже, науково-педагогічні працівники , призначені чи обрані на посади доцента чи професора, не маючи при цьому відповідного вченого звання, після закінчення дворічного строку на нижчі посади не переводяться.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=chi-potribno-perevoditi-na-nizhchi-posadi-dotsentiv-ta-profesoriv-yaki-buli-priz, надбавки доценту на посаді професора


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook