Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Чи проводити інвентаризацію перед списанням непридатних ОЗ

Як правильно списувати основні засоби, непридатні для користування: до чи після інвентаризації?

 

Як правильно списувати основні засоби, непридатні для користування: до чи після інвентаризації?

Механізм списання об’єктів державної власності, які, зокрема, належать до основних засобів (далі — ОЗ), інших необоротних матеріальних активів, для державних установ та організацій встановлений Порядком списання об’єктів державної власності, затвердженим постановою КМУ від 08.11.2007 № 1314 (далі — Порядок № 1314).

За загальним правилом, списання ОЗ здійснюється державною установою або організацією, на балансі якої вони перебувають, на підставі прийнятого суб’єктом управління рішення про надання згоди на його списання (п. 5 Порядку № 1314). Однак повністю амортизовані ОЗ, інші необоротні матеріальні активи, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як 10 тис. грн., дозволено списувати за рішенням керівника державної установи або організації відповідно до Порядку № 1314 (абз. 5 п. 5 Порядку № 1314).

Для встановлення факту непридатності майна і неможливості та/або неефективності проведення його відновного ремонту чи неможливості його використання інакше, а також для оформлення документів на списання майна утворюють комісію із списання майна (п. 9 Порядку № 1314). Одним із обов’язків такої комісії — провести інвентаризацію майна, що пропонується до списання, та за її результатами скласти відповідний акт (пп. 1 п. 13 Порядку № 1314). Форма акта інвентаризації об’єктів державної власності, що пропонуються до списання, наведена в додатку 2 до Порядку № 1314.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР здійснювати правомочність щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, у т. ч. виконувати усі майнові операції, правомочні органи місцевого самоврядування. Тож саме органи місцевого самоврядування мають затверджувати відповідні порядки списання об’єктів комунальної власності відповідними рішеннями сесій органів місцевого самоврядування. Саме відповідно до таких рішень мають списувати ОЗ установ, що володіють комунальною власністю.

Відповідно до Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.1998 № 90 (далі — Інструкція № 90), одним із завдань інвентаризації — виявлення товарно-матеріальних цінностей, які застарілі або частково втратили свою споживчу властивість. До того ж відповідно до пункту 2.8 Інструкції № 90 на ОЗ, які не придатні до експлуатації і не підлягають відновленню, має бути окремий опис із зазначенням часу введення в експлуатацію та причин, що довели до стану непридатності ці об’єкти.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook