Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Донараховуємо суми допомоги по вагітності та пологах за раніше профінансованим листком непрацездатності

Бухгалтерія установи у вересні 2013 року самостійно виявила помилку — працівниці недоплатили допомогу по вагітності та пологах. Період непрацездатності — 08.02.2013–13.06.2013. Як здійснити доплату, якщо цей страховий випадок вже профінансований ФСС з ТВП у липні 2013 року?

 

Бухгалтерія установи у вересні 2013 року самостійно виявила помилку — працівниці недоплатили допомогу по вагітності та пологах. Період непрацездатності — 08.02.2013–13.06.2013. Як здійснити доплату, якщо цей страховий випадок вже профінансований ФСС з ТВП у липні 2013 року?

Відповідно до статей 38 і 39 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Розмір цієї допомоги розраховують сумарно і надають застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів. Якщо бухгалтерія установи при обчисленні середньоденного розміру заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі припустилася помилки, у зв’язку з чим виникла недоплата такої допомоги, то у такому разі необхідно здійснити перерахунок допомоги та провести доплату.

У разі донарахування страхувальником суми допомоги по вагітності та пологах за раніше профінансованим листком непрацездатності, суму доплати зазначають у заяві-розрахунку, форма якої затверджена постановою правління ФCC з ТВП «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» від 22.12.2010 № 26. Також заповнюють дані про застраховану особу, номер листка непрацездатності, період непрацездатності та її причину.

Разом із цією заявою-розрахунком бухгалтеру слід подати до робочого органу ФСС з ТВП письмове повідомлення про факт виявлення помилки. Таке повідом­лення згідно із пунктом 7.4 Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС ТВП від 18.01.2011 № 4, має містити таку інформацію:


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook