Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Інвентаризація основних фондів під час ревізії: чи включати до складу комісії ревізора

Фінінспектори під час ревізії фінансово-господарської діяльності бюджетної установи вимагають провести інвентаризацію її основних фондів. Чи має установа включати до складу інвентаризаційної комісії фінінспекторів?

 

Фінінспектори під час ревізії фінансово-господарської діяльності бюджетної установи вимагають провести інвентаризацію її основних фондів. Чи має установа включати до складу інвентаризаційної комісії фінінспекторів?

Так, пункт 4 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII надає право органу державного фінансового контролю вимагати від керівників підконтрольних установ проведення інвентаризацій основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів і розрахунків. У разі ж відмови у проведенні таких інвентаризацій — звернутися до суду щодо спонукання установ до проведення інвентаризацій, а до ухвалення відповідного рішення судом — у присутності понятих та представників установ, щодо яких проводиться ревізія, опечатувати каси, касові приміщення, склади та архіви на термін не більше 24 год. з моменту такого опечатування, зазначеного в протоколі.

Відповідно до абзацу третього пункту 16 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550, посадові особи органу державного фінансового контролю мають право вимагати від керівників підконт­рольних установ організацію та проведення фактичної перевірки в присутності посадових осіб контролюючого органу та за участю матеріально -відповідальних осіб, а у разі перевірки обсягу виконаних робіт — також представників суб’єкта господарювання-виконавців робіт.

Фактична перевірка передбачає контроль за наявністю готівки, цінних паперів, бланків суворої звітності, оборотних і необоротних активів, інших матеріальних і нематеріальних цінностей, зокрема, шляхом проведення інвентаризації. Таку інвентаризацію ініціюють посадові особи органу державного фінансового контролю, а проводять відповідні комісії, призначені наказом керівника установи, в присутності посадових осіб органу державного фінансового контролю та за участю матеріально-відповідальної особи.

Присутність посадової особи органу державного фінансового контролю під час проведення інвентаризації підтверджують її підписом в акті інвентаризації (після підписів членів інвентаризаційної комісії).

Оскільки введення до складу інвентаризаційної комісії посадової особи органу державного фінансового контролю нормативними актами не передбачено, вона не має права підписувати акти інвентаризації як член комісії.

До того ж, як випливає з пункту 1 розділу II Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 № 879, до складу інвентаризаційної комісії можуть входити лише: представники апарату управління установи, бухгалтерської служби (централізованої бухгалтерії); досвідчені працівники установи, які знають об’єкт інвентаризації, ціни та первинний облік (інженери, технологи, механіки, виконавці робіт, товарознавці, економісти, бухгалтери ). А також за рішенням керівника установи — представники структурного підрозділу (служби) з внутрішнього аудиту.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=inventarizatsiya-osnovnikh-fondiv-pid-chas-revizii-chi-vklyuchati-do-skladu-komi


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook