Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Матеріально відповідальна особа перебуває на лікарняному: чи можна провести інвентаризацію матеріальних цінностей

Працівниця захворіла і відкрила лікарняний. Період тривалості лікарняного співпадає із терміном проведення інвентаризації матеріальних цінностей, що прийняті на відповідальне зберігання цією особою. Чи можна провести інвентаризацію за відсутності матеріально відповідальної особи?

 

Працівниця захворіла і відкрила лікарняний. Період тривалості лікарняного співпадає із терміном проведення інвентаризації матеріальних цінностей, що прийняті на відповідальне зберігання цією особою. Чи можна провести інвентаризацію за відсутності матеріально відповідальної особи?

Так, але за певних умов.

В Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженій наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.1998 № 90 (далі — Інструкція № 90), імперативно закріплено обов’язковість участі матеріально відповідальної особи при проведенні установою інвентаризації та, відповідно, передачі матеріальних цінностей.

Проте прямої відповіді на запитання, якими мають бути дії керівника бюджетної установи у разі відсутності матеріально відповідальної особи, законодавство не містить. Тому шляхи розв’язання ситуації, що розглядається, потрібно шукати з-поміж усіх норм, які можна застосувати у цьому разі.

Звернімося до Цивільного кодексу України (ЦК). Адже згідно зі статтею 9 ЦК його положення застосовуються до трудових відносин, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства. Зокрема, керівник установи на підставі норм статті 237 ЦК має ініціювати питання про представника завідувача складу — особи, яка матиме повноваження діяти від імені матеріально відповідальної особи (у т. ч. вчиняти правочини) під час проведення інвентаризації та передачі матеріальних цінностей. При цьому відповідальність за результати інвентаризації несе довіритель.

У такому випадку матиме місце представництво на підставі договору. Згідно з частинами першою та третьою статті 244 ЦК представництво може здійснюватися за довіреністю — письмовим документом, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами (у нашій ситуації — перед членами інвентаризаційної комісії). Договір про представництво між довірителем та представником у разі необхідності може бути укладений у письмовій формі відповідно до норм цивільного законодавства про договір.

Отже, слід конкретизувати умови1 договору про повну матеріальну відповідальність , а саме доповнити положення про зобов’язання матеріально відповідальної особи брати участь в інвентаризації нормою про надання за певних обставин права представництва іншому працівнику. До того ж таку норму варто урівноважити обов’язком керівника установи завчасно письмово повідомляти відсутнього працівника про терміни проведення інвентаризації та сприяти представнику у реалізації повноважень, наданих йому довірителем.


1Детальніше про оформлення представництва для передачі матеріальних цінностей читайте у ­публікаціії Г. Суховія «Інвентаризація за відсутності матеріально відповідальної особи: вивчаємо законодавство» тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» № 7/2014 на с. 27 (прим. ред.).

Нас находят: как провести інвентаризацію запасів якщо мво у відпустці, інвентаризація без матеріально відповідальної особи, матеріальна відповідальність на час відпуски, Перед відпусткою Інвентаризація, передача тмц на час хвороби, Як провести інвентаризацію якщо відсутній відповідальний, якщо пiд час iнвентаризацii мво захворiла, матеріально відповідальна особа в бюджетній установі, матеріально відповідальна особа на лікарняному як проводити інвентарізацію


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook