Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Коли нещасний випадок стався з особою, яка виконувала роботи за договором підряду

Установа уклала з особою договір підряду для виконання конкретних робіт, під час яких з цією особою стався нещасний випадок. Якими можуть бути наслідки для установи та цієї особи?

 

Установа уклала з особою договір підряду для виконання конкретних робіт, під час яких з цією особою стався нещасний випадок. Якими можуть бути наслідки для установи та цієї особи?

Правомірність застосування цивільно-правового договору, одним із видів якого є договір підряду, регламентовано Цивільним кодексом України (ЦК) та Господарським кодексом України (ГК). Особа, з якою укладено договір підряду, є не працівником, а підрядником, і на цю особу не поширюються вимоги трудового законодавства та законодавства про соціальне страхування. Тобто відносини, що виникають між сторонами договору, мають цивільно-правовий характер.

За договором підряду одна із сторін (підрядник) зобов’язується на свій ризик (своїми силами і засобами) на замовлення іншої сторони (замовника) виконати та здати йому в установлений договором підряду строк закінчені роботи, а замовник зобов’язується надати підряднику фронт робіт, передати необхідну для виконання документацію, наприклад, дозвільну, проектну, кошторисну (у разі, коли цей обов’язок повністю або частково не покладено на підрядника), прийняти від підрядника закінчені роботи та оплатити їх. Згідно зі статтею 203 ЦК єдине обмеження стосовно особи, з якою укладається цивільно-правовий договір, полягає у тому, що вона повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності (наприклад, бути повнолітнім).

Якщо з особою, залученою до роботи за договором підряду, станеться нещасний випадок, вона як потерпіла або її сім’я не матимуть права на отримання страхових виплат внаслідок цього нещасного випадку, оскільки за умовами цивільно-правового договору особа виконує роботи на свій страх і ризик.

Крім того, договір підряду передбачає контроль за ходом і якістю виконаних робіт, але за результати виробництва несе відповідальність лише замовник. Замовник може вимагати від підрядника усунення претензій щодо якості виконаних робіт або відшкодування нанесених збитків, але ці питання відповідно до законодавства вирішуються лише у судовому порядку.

Також слід зазначити, що відповідно до пункту 38 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо відповідні документи не оформлені роботодавцем, але потерпілий фактично допущений до роботи, підтверджується в установленому порядку Держ­праці на запит голови спеціальної комісії або у судовому порядку.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook