Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: чи нараховувати ЄСВ
Працівник звільнився з роботи 02.03.2015 за власним бажанням, йому нараховано і виплачено заробітну плату за відпрацьований день березня. Компенсацію за невикористану відпустку нараховано і виплачено лише 04.03.2015. Чи нараховується ЄСВ на такі виплати та чи відображаються такі виплати у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ (форма № Д4)?
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату , інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.
Нагадаємо, що застрахована особа — фізична особа , яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку ЄСВ (п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464).
Як установлено підпунктом 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток працівникам (далі — компенсація) відносять до фонду додаткової заробітної плати як оплату за невідпрацьований час. Отже, сума компенсації працівнику установи є об’єктом для нарахування і утримання ЄСВ.
Згідно з пунктом 4.9 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), код типу нарахувань «1» зазначається, зокрема, для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.
Тож сума компенсації за невикористану відпустку як оплата за невідпрацьований час, що виплачується працівнику після звільнення — у березні 2015 року, не є базою нарахування і утримання ЄСВ. На цьому акцентує увагу також і Пенсійний фонд України (лист від 06.02.2013 № 20685/03-30).
У таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ( форма № Д4), що є додатком 4 до Порядку № 454, слід зазначити, зокрема, у графах:
- «15» — 2 календарних дні;
- «17» і «18» — загальну суму нарахованої зарплати (без суми компенсації);
- «19» — суму утриманого ЄСВ за ставкою 3,6% із суми нарахованої зарплати (без суми компенсації).
Другие материалы по теме:
фізична особа, компенсація, відпрацьований час, нарахування заробітної плати, нараховано, формування, відпустку, звільнення, утримання, облік, тип..., нарахування, сума, форма, забезпечення, 2013, закон, оплата, установи, час, роботи, статті, працівник, порядок, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Податки і збори
Другие материалы по теме:
Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: нараховуємо ЄСВ
Сплата ЄСВ: визначаємося з порядком
Нараховуємо розрахункові демобілізованому працівнику
Мы на Facebook