Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: нараховуємо ЄСВ

Працівник звільнився з установи 25.03.2015. У цей самий день йому були нараховані та виплачені заробітна плата за відпрацьований час та компенсація за невикористану відпустку. Чи нараховується ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку? Як відобразити таку суму у таблиці 6 Звіту з ЄСВ?

 

Працівник звільнився з установи 25.03.2015. У цей самий день йому були нараховані та виплачені заробітна плата за відпрацьований час та компенсація за невикористану відпустку. Чи нараховується ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку? Як відобразити таку суму у таблиці 6 Звіту з ЄСВ?

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату , інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Як установлено підпунктом 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток працівникам (далі — компенсація) відносять до фонду додаткової заробітної плати. Отже, сума компенсації є об’єктом для нарахування і утримання ЄСВ.

Тож у березні 2015 року на заробітну плату працівника і суму компенсації слід нарахувати ЄСВ за ставкою 36,3%, а також утримати з них ЄСВ за ставкою 3,6%. Якщо ж компенсація виплачується, приміром, за декілька років, варто пам’ятати, що ЄСВ нараховується і утримується лише з сум у межах 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (20 706 грн.).

Загальна сума виплат вважається доходом того місяця, у якому їх нараховано і виплачено. Тобто розподіляти компенсацію за місяцями і роками, за які її виплачують, не потрібно .

У таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення , допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ( форма № Д4), що є додатком 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454 (далі — Таблиця 6), суми компенсації відображаються разом з іншими доходами, які виплачуються при звільненні у місяці нарахування.

Заповнюємо Таблицю 6 аналогічно до порядку її заповнення у разі нарахування заробітної плати за місяць. Водночас у нашій ситуації у Таблиці 6 зазначаємо, зокрема, у графах:


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook