Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Лікарняний починається з вихідного дня: як оплачувати

Працівниця захворіла і перебувала у стаціонарі з 06.12.2014 (субота, вихідний день). Лікарняний закрито 12.12.2014. Як правильно розрахувати перші п’ять днів для оплати лікарняного?

 

Працівниця захворіла і перебувала у стаціонарі з 06.12.2014 (субота, вихідний день). Лікарняний закрито 12.12.2014. Як правильно розрахувати перші п’ять днів для оплати лікарняного?

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів установи (абз. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III).

Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства , установи, організації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 439 (далі — Порядок № 439).

Оплата днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення , яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності (п. 2 Порядку № 439).

Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності.

Обчислюють розмір заробітної плати для оплати днів тимчасової непрацездатності згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266.

У нашій ситуації перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (06–10.12.2014) припадають на період із суботи по середу. Лікарняні за рахунок установи виплачуються лише за робочі дні, тобто за понеділок, вівторок, середу. Із четверга по п’ятницю (11–12.12.2014) нараховується допомога по тимчасовій непрацездатності, що виплачується коштом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.


Нас находят: лікарняний у вихідний день, чи можна закрити лікарняний вихідним днем, як оплатити лікарняний із вихідного дня, оплата лікарняного за вихідні, з якого дня відкривають лікарняний лист, ликарняне нараховуеться за робочи дни, чи оплачується лікарняний на вихідні дні, лікарняний субота неділя, ликарняний как получить, як оплачується лікарняний коли припадає на вихідні


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook