Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Путівку на санаторно-курортне лікування надано без медичної довідки: яких наслідків очікувати

Комісія видала працівниці путівку на санаторно-курортне лікування без медичної довідки. Під час перевірки органів ФСС з ТВП перевіряльники трактували це, як порушення. Чи правомірні дії перевіряльників?

 

Комісія видала працівниці путівку на санаторно-курортне лікування без медичної довідки. Під час перевірки органів ФСС з ТВП перевіряльники трактували це, як порушення. Чи правомірні дії перевіряльників?

Так, і ось чому.

Механізм видачі путівок на санаторно-курортне лікування (далі — путівка) встановлено Порядком отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП) від 25.02.2009 № 12 (далі — Порядок № 12).

Відповідно до пункту 4.1 Порядку № 12 рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування установи із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі — комісія), на підставі:


1Про те, як отримати медичну довідку, читайте у публікації О. Саражинської «Санаторно-курортне лікування: без довідки немає путівки» тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» № 43/2014 на с. 17 (прим. ред.).

Форма медичної довідки затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування» від 14.02.2012 № 110. Медична довідка надається всіма закладами охорони здоров’я на підставі рішення санаторно курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії для одержання путівки або оздоровлення до санаторію-профілакторію.

Під час перевірок страхувальників перевіряється, зокрема, правомірність видачі та використання путівок працівниками та членами їх сімей та правильність ведення їх обліку (п. 3.12 Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженої постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 № 29; далі — Інструкція № 29).

Отже, видача путівки без медичної довідки неправомірна і є порушенням порядку витрачання коштів ФСС з ТВП. Сума витрат ФСС з ТВП за путівки, що видані або використані з порушенням Порядку № 12, відшкодовується за рахунок страхувальника (п. 6.2 Порядку № 12). До того ж, як установлено частиною першою статті 30 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 III, страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують ФСС з ТВП в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50% такої суми.

ФСС з ТВП входить до Переліку державних інспекцій та інших контролюючих органів, яким надаватиметься дозвіл Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій , фізичних осіб — підприємців (додаток до постанови КМУ від 13.08.2014 № 408).

Тому з 09.09.2014 ФСС з ТВП планові перевірки не проводить, а позапланові перевірки без попереднього повідомлення страхувальника проводяться лише за поданням страхувальником письмової заяви про здійснення перевірки за його бажанням (пп. «а» п. 3.6 Інструкції № 29).


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook