Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я
Медпрацівник тимчасово направлений на роботу до військкомату: чи платити надбавку за вислугу років
Чи повинні платити надбавку за вислугу років медпрацівнику, який тимчасово направлений на роботу до військкомату (приміром, лікар чи сестра медична)?
Так, і ось чому.
Згідно з пунктом 3 Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2009 № 1418 (далі — Порядок), керівникам закладів охорони здоров’я, їх заступникам з числа лікарів, заступникам головного лікаря з медсестринства, керівникам структурних підрозділів з числа лікарів, головним медичним сестрам, лікарям усіх спеціальностей, професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, фахівцям з базовою вищою та неповною вищою медичною і фармацевтичною освітою усіх спеціальностей тощо встановлюється надбавка за вислугу років. Її розмір залежить від стажу роботи , а саме:
- понад 3 роки — 10%;
- понад 10 років — 20%;
- понад 20 років — 30%.
Частиною шостою статті 43 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232) визначено, що за членами комісій з питань приписки до призовних дільниць, призовних та лікарських комісій при районних (міських) військових комісаріатах, лікарями і середнім медичним персоналом, технічними працівниками та обслуговуючим персоналом, які направляються для роботи на призовних дільницях і збірних пунктах під час взяття допризовників на військовий облік і призову громадян на військову службу або на збори для проведення медичного огляду і повторного огляду громадян, а також для відправлення призваних на збірні пункти, на весь час виконання цих обов’язків зберігаються займана посада та середній заробіток за основним місцем роботи.
Нагадаємо, що середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 постанови КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100). При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата ; доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; вислугу років) тощо.
З огляду на вказане, медичним працівникам закладів охорони здоров’я, які направлені для роботи, визначені у частині шостій статті 43 Закону № 2232, на весь час виконання обов’язків зберігається середній заробіток за основним місцем роботи, до якого включається також надбавка за вислугу років.
Другие материалы по теме:
події, умови праці, основна, збереження, середній заробіток, військовий, виплата, доплати, облік, заробітна плата, надбавки, підрозділу, розмір, умови, керівник, закон, час, роботи, статті, працівник, порядок, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я
Другие материалы по теме:
Виплачуємо премію працівнику, який перебував у відрядженні
Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства
Надбавки медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги виплатять з 1 жовтня 2013 року
Нас находят: медична сестра військомату
Мы на Facebook