Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Наповнюваність груп у ДНЗ: чи є зміни

Який порядок комплектування груп у дошкільному навчальному закладі та якою має бути їх наповнюваність у цьому році?

 

Який порядок комплектування груп у дошкільному навчальному закладі та якою має бути їх наповнюваність у цьому році?

Реформа міжбюджетних відносин внесла корективи до визначення видатків на дошкільну освіту. Функції з утримання дошкільних навчальних закладів (далі — ДНЗ) передано з рівня бюджетів сіл, селищ і міст на районний рівень. Унесено зміни й до Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III (далі — Закон № 2628) у частині реорганізації та ліквідації ДНЗ, розмірів плати за харчування дітей у комунальних і державних ДНЗ.

Аби з’ясувати, чи змінилися вимоги до наповнюваності груп у ДНЗ, звернімося до нормативів, що урегульовують порядок комплектування груп та їх наповнюваність. А саме до статті 14 Закону № 2628 та пункту 8 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305.

Ними, зокрема, установлено, що групи у ДНЗ комплектуються за віковими, сімейними, родинними ознаками. А відповідно до частини першої статті 14 Закону № 2628 наповнюваність груп у ДНЗ має бути такою:

Отже, як бачимо, реформа міжбюджетних відносин не вплинула на вимоги до комплектування груп у ДНЗ.

Якщо кількість дітей у групах ДНЗ перевищує планову наповнюваність груп, пунктом 52 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, для вихователів, учителів-логопедів, учителів-дефектологів, музичних керівників, інструкторів з фізкультури, помічників вихователів та санітарок-нянь передбачено доплату за перевищення планової наповнюваності груп. Проводиться така доплата за фактичну кількість дітей, що відвідували групу понад установлену норму наповнюваності за минулий місяць, виходячи зі ставки заробітної плати (посадового окладу) відповідного працівника.

Водночас, якщо фактичне відвідування дітьми групи було нижчим за установлений норматив наповнюваності груп, перерахунок заробітної плати не провадиться. Тобто такі працівники отримують заробітну плату згідно з тарифікацією та штатним розписом.


Нас находят: кількість дітей у групі днз, різновікова група кількість дітей, нормативна наповнюваність груп в днз, наповненість груп в дитячому садку, кількість дітей в групі дитячого садка, наповнюваність груп в днз, норми дітей в групах днз, i ua ???, ??????? ????? @i ua, скільки дітей має в бути садочку


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook