Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Оподаткування виплат дітям-сиротам

Студенти-сироти, що навчаються у виші І–ІІ рівнів акредитації, щомісячно отримують, зокрема, стипендію у розмірі 1760 грн., грошову компенсацію вартості харчування — 1500 грн.? Чи утримувати з цих виплат військовий збір та податок на доходи фізичних осіб? Який неоподатковуваний мінімум установлено для таких виплат?

 

Студенти-сироти, що навчаються у виші І–ІІ рівнів акредитації, щомісячно отримують, зокрема, стипендію у розмірі 1760 грн., грошову компенсацію вартості харчування — 1500 грн.? Чи утримувати з цих виплат військовий збір та податок на доходи фізичних осіб? Який неоподатковуваний мінімум установлено для таких виплат?

Порядок надання матеріального забезпечення дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, та його розміри визначено пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова № 226). Норми пункту 13 Постанови № 226 поширюються також на учнів, студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах та вишах.

Основною умовою отримання дітьми-сиротами матеріального забезпечення є зарахування їх на повне державне утримання в навчальному закладі, до якого вони вступили.

Відповідно до підпункту 165.1.23 Податкового кодексу України (ПК) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включають, зокрема, вартість майна, а також суму грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у т. ч. випускникам професійно-технічних навчальних закладів і вишів I–IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Тож якщо дитину-сироту зараховано у виші на повне державне утримання, податок на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) та військовий збір із сум матеріальної, грошової допомоги, компенсації вартості харчування, фінансового забезпечення для придбання предметів гардероба та текстильної білизни, не утримують.

Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не відносять і суму стипендії (включаючи суму її індексації), що виплачується з бюджету учню, студенту, розмір якої не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (пп. 165.1.26, 169.4.1 ПК).

Тобто, якщо сума стипендії студента-сироти у 2015 році не перевищує 1710 грн. (1218 грн. Ч 1,4), то з неї ПДФО та військовий збір не утримують. Якщо ж сума стипендії більша 1710 грн., то ПДФО і військовий збір утримують із суми перевищення.

Оскільки сума стипендії студента-сироти становить 1760 грн., то з суми перевищення (50 грн.) утримують:


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook