Грошова допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам: як бути з ПДФО
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради надає одноразову грошову допомогу інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам за рахунок коштів державного бюджету. Чи оподатковується така допомога ПДФО? Чи включати таку допомогу до форми № 1ДФ?
Ні, така допомога податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) не оподатковується. І ось чому.
Надання одноразової грошової допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам (далі — допомога) за рахунок коштів державного бюджету врегульовано такими нормативно-правовими документами:
- Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» від 16.11.2000 № 2109-III;
- Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» від 18.05.2004 № 1727-IV.
Адміністративним органом, що надає допомогу, є, зокрема, управління праці та соціального захисту населення (далі — УПСЗН). Рішення про надання одноразової грошової допомоги приймає керівник УПСЗН (його заступник), до якого надійшла відповідна заява, або створена в такому органі комісія на підставі поданих документів з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов інваліда, дитини-інваліда, непрацюючої малозабезпеченої особи та причин звернення за наданням допомоги. Виплачується допомога за видатковими касовими ордерами, поштовими переказами або шляхом перерахування коштів на особисті банківські рахунки інвалідів, законних представників дітей-інвалідів, непрацюючих малозабезпечених осіб. Дані про виплату допомоги (рішення про відмову) вносяться УПСЗН до централізованого банку з проблем інвалідності для ведення реєстру виплат (перерахування) допомоги та підготовки звіту про використання бюджетних коштів.
Порядок оподаткування ПДФО допомоги, наданої громадянам, визначається розділом IV « Податок на доходи фізичних осіб » Податкового кодексу України (ПК). Відповідно до підпункту 165.1.1 ПК до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.
Оскільки кошти для надання допомоги виділяються з державного бюджету згідно з передбаченими видатками, то, як передбачено підпунктом 165.1.1 ПК, допомога, отримана інвалідами та непрацюючими малозабезпеченими особами від УПСЗН, не включається до їхнього загального місячного (річного) оподатковуваного доходу і не оподатковується ПДФО.
Тепер перейдемо до питання відображення вказаної допомоги у звітності.
Наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49 затверджено:
- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку ( форма № 1ДФ);
- Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі — Порядок № 49).
У графі 5 «Ознака доходу» форми № 1ДФ зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку (п. 3.6 Порядку № 49).
Отже, виплачені суми допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам слід відображати за ознакою доходів «127».
Другие материалы по теме:
банківські рахунки, податок на доходи фізичних осіб, рахунки, по вагітності та пологах, податок, відображення, розрахунок, заповнення, оподаткування, форми, доходи, на підставі, допомогу, використання, допомога, управління, послуг, рахунок, керівник, порядок, далі, вид, документ
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Податки і збори
Другие материалы по теме:
Відображаємо у формі № 1ДФ допомогу по тимчасовій непрацездатності
Заповнюємо форму № 1ДФ у разі нарахування, але невиплати допомоги за листками непрацездатності
Оподаткування ПДФО суми неповернутої частини авансу: застосовувати підвищуючий коефіцієнт чи ні
Виплати по листках непрацездатності: як відобразити у Формі 1ДФ
Нас находят: чи знімають податок з непрацюючих інвалідів
Мы на Facebook