Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОренда

Бухгалтеру /
Оренда

Оглавление

Установа орендує приміщення у фізичної особи: оподатковуємо орендну плату

Установа орендує у фізичної особи нежитлове приміщення — гараж. Договором оренди визначено орендну плату в розмірі 1200 грн. на місяць. З орендної плати установа у 2014 році утримувала податок на доходи фізичних осіб. Чи потрібно з орендної плати за січень 2015 року утримувати ще й військовий збір?

 

Установа орендує у фізичної особи нежитлове приміщення — гараж. Договором оренди визначено орендну плату в розмірі 1200 грн. на місяць. З орендної плати установа у 2014 році утримувала податок на доходи фізичних осіб. Чи потрібно з орендної плати за січень 2015 року утримувати ще й військовий збір?

Так, і ось чому.

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткуваннявійськовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПК. А саме, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, дохід з джерел їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання) та іноземні доходи.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відноситься, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (п. 164.2.5 ПК). Податковим агентом для фізичної особи є установа-орендар.

Слід зауважити, що об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Мінімальна сума орендного платежу (далі — мінімальний платіж) визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1253 (далі — Методика). Відповідно до пункту 3 Методики обчислюють мінімальний платіж виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна з урахуванням його місце­знаходження, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких розміщене це майно.

Якщо ж органом місцевого самоврядування до початку звітного (податкового) року не встановлено розміру мінімального платежу або його не оприлюднено, об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди (абз. 2 п. 170.1.2 ПК).

У нашій ситуації об’єкт оподаткування спільний і для податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), і для військового збору.

Якщо мінімальний платіж органом місцевого самоврядування, на території якого розміщений гараж, не встановлено, з орендної плати за січень 2015 року установа утримує:

Після утримання ПДФО в сумі 180 грн. (1200 грн. Ч 15%) та військового збору

у сумі 18 грн. (1200 грн. Ч 1,5%) установа перераховує орендодавцю — фізичній особі орендну плату в сумі 1002 грн.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook