Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруБюджетний процес

Бухгалтеру /
Бюджетний процес

Оглавление

Освітня субвенція: на які видатки спрямовують кошти

Чи можна проводити за кошти освітньої субвенції видатки на харчування учнів 1–4-х класів, ремонт (капітальний, поточний) навчальних закладів, відрядження педагогів?

 

Чи можна проводити за кошти освітньої субвенції видатки на харчування учнів 1–4-х класів, ремонт (капітальний, поточний) навчальних закладів, відрядження педагогів?

Статтею 1032 Бюджетного кодексу України (БК) установлено, що кошти освітньої субвенції спрямовують на оплату поточних видатків загальноосвітніх навчальних закладів.

Згідно з наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» від 12.03.2012 № 333 до поточних видатків належать видатки за кодами економічної класифікації:

З метою стабілізації економічної ситуації в державі, економного і раціонального використання державних коштів прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 № 65 (далі — Постанова № 65). Пунктом 1 додатка до Постанови № 65 з-поміж іншого передбачено припинення придбання меблів, побутової техніки, проведення ремонту приміщень (крім приміщень навчальних закладів).

Видатки на капітальний ремонт не належать до поточних, тому раніше їх не можна було проводити за рахунок коштів освітньої субвенції. Утім, нещодавно до БК внесено зміни.

Тепер статтею 1032 БК (у редакції Закону України від 02.03.2015 № 212) визначено, що у разі забезпечення у повному обсязі потреби у поточних видатках на бюджетний період за рахунок зазначеної субвенції та за умови відсутності простроченої бюджетної заборгованості за захищеними видатками загальноосвітніх навчальних закладів, ця субвенція може спрямовуватися на їх капітальні видатки.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook