Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВласні надходження

Бухгалтеру /
Власні надходження

Оглавление

Передплачуємо періодичні видання за благодійні внески

Чи може бюджетна установа передплатити періодичні видання за рахунок коштів, які надійшли як благодійний внесок?

 

Чи може бюджетна установа передплатити періодичні видання за рахунок коштів, які надійшли як благодійний внесок?

Так, може. Пояснимо чому.

Передплатити періодичні видання1бюджетна установа може за рахунок коштів як загального, так і спеціального фондів. А оскільки наразі обсяг коштів загального фонду в більшості закладів обмежений, передплачувати періодичні видання вони можуть, використовуючи надходження до спеціального фонду.


1Як передплатити періодику, читайте також у публікації О. Ухова «Бюджетна установа використовує періодику: оформляємо передплату через благодійників» тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» № 42/2013 на с. 17 (прим. ред.).

Зауважимо, що бюджетні установи отримують власні надходження додатково до коштів загального фонду бюджету і включають їх до спеціального фонду бюджету.

Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрямів використання передбачені частиною четвертою статті 13 Бюджетного кодексу України. До першої підгрупи другої групи власних надходжень належать благодійні внески, гранти та дарунки. Такі власні надходження є одним із найзручніших засобів для передплати бюджетною установою періодичних видань.

Порядок отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222 (далі — Порядок № 1222). Він визначає вимоги до отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків безпосередньо навчальними закладами від юридичних та фізичних осіб — резидентів і нерезидентів.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1222 благодійні внески можуть надаватися набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником. Якщо благодійником конкретна мета використання благодійного внеску не визначена , вона визначається керівником установи-набувача відповідно до першочергових потреб, пов’язаних виключно з її основною діяльністю.

Як випливає з Порядку № 1222, аби провести передплату видань, потреба у яких виникла у зв’язку з основною діяльністю установи, благодійник має зазначити конкретну мету витрачання благодійного внеску — для передплати періодичних видань. Або ж для спрямування благодійних внесків на таку мету потрібне рішення керівника установи.

Зазвичай, розпорядники бюджетних коштів не планують у своєму кошторисі надходження благодійних внесків, адже наперед не може бути відомо, надійдуть такі кошти чи ні. Тому в разі їх фактичного надходження установа має внести зміни до кошторису в частині спеціального фонду відповідно до вимог пунктів 47 та 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook