Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВласні надходження

Бухгалтеру /
Власні надходження

Оглавление

Завершення бюджетного періоду: як упорядкувати надходження до спецфонду

Установа фінансується за помісячним планом використання бюджетних коштів. Станом на 01.12.2014 власних надходжень надійшло менше, ніж заплановано кошторисом на 2014 рік. Чи потрібно вносити зміни до кош­торису та коригувати планові показники?

 

Установа фінансується за помісячним планом використання бюджетних коштів. Станом на 01.12.2014 власних надходжень надійшло менше, ніж заплановано кошторисом на 2014 рік. Чи потрібно вносити зміни до кош­торису та коригувати планові показники?

Так, і це слід зробити негайно.

Якщо фактичний обсяг власних надходжень за спеціальним фондом кошторису бюджетної установи менший від планових показників, врахованих у спеціальному фонді її кошторису, розпорядник бюджетних коштів зобов’язаний до закінчення бюджетного періоду внести зміни до спеціального фонду кошторису щодо зменшення власних надходжень і видатків з урахуванням очікуваного виконання спеціального фонду кошторису у відповідному бюджетному періоді (ч. 8 ст. 51 Бюджетного кодексу України).

Установи упорядковують бюджетні зобов’язання1 згідно з Порядком складання, розгляду, затвердження та основними вимогами до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 (далі — Порядок № 228). Зокрема, за три тижні до кінця бюджетного періоду вносять зміни до спеціального фонду кошторису у частині зменшення надходжень і видатків з урахуванням очікуваного виконання спеціального фонду кошторису у відповідному бюджетному періоді (абз. 5 п. 49 Порядку № 228).


1Детальніше читайте у публікації О. Дивнич «Не чекаємо закінчення бюджетного періоду — упорядковуємо надходження до спецфонду» тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» № 42/2013 на с. 10 (прим. ред.).

Отже, за три тижні до кінця бюджетного періоду у разі внесення змін до спеціального фонду кошторису установа діятиме за таким алгоритмом.

  1. Отримуємо довідку про підтвердження надходжень до спецфонду Державного бюджету України, а саме надходжень на спеціальні реєстраційні рахунки, що відкриті в органах Державної казначейської служби України (далі — орган Казначейства).
  2. Формуємо проект довідки про зміни до плану використання бюджетних коштів (далі — довідка) за повною економічною класифікацією видатків бюджету у двох примірниках згідно з Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333. Форма довідки наведена у додатку 9 до Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57.
  3. Складаємо відповідні розрахунки і обгрунтування доцільності внесення змін.
  4. Заповнюємо форму «Зведення показників спеціального фонду кошторису».
  5. Подаємо зазначені документи головному розпоряднику на розгляд, а довідку — на затвердження.
  6. Доводимо до органу Казначейства копію довідки на паперових та електронних носіях протягом наступного робочого дня після затвердження, але не пізніше останнього робочого дня поточного місяця (п. 4.6 Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 № 1407).

Нас находят: виконання кошторису по надходженнях, виконання кошторису завершення року


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook