Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта
Підвищення посадових окладів педагогічним працівникам під час канікул: зберігається чи ні
Як відомо, працівникам шкіл-інтернатів для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, встановлюється підвищення посадового окладу за роботу з такими дітьми. Чи зберігається таке підвищення при оплаті праці за час відсутності дітей у закладі в канікулярний період?
Так, зберігається. Пояснимо чому.
Спеціальна загальноосвітня школа (школа-інтернат) — загальноосвітній навчальний заклад I–III ступенів для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, — діє відповідно до Положення про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2008 № 852.
Спочатку визначимося з підвищенням посадових окладів.
Основним нормативним документом , яким визначаються умови оплати праці працівників вказаних закладів, є Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).
Згідно з абзацом четвертим пункту 29 Інструкції № 102 керівним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним процесом, педагогічним працівникам та помічникам вихователів загальноосвітніх навчальних закладів (або за наявності в них груп) для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються на 25%.
Посадові оклади інших категорій працівників, які за характером роботи безпосередньо спілкуються з учнями таких закладів, а також класів (груп) спеціального призначення , організованих у закладах загального типу, підвищуються на 15–25% (п. 31 Інструкції № 102).
Пунктом 31 Інструкції № 102 не визначений перелік працівників, яким може бути встановлене таке підвищення, а зазначено лише, що посадові оклади працівникам, які спілкуються з такими дітьми, підвищуються у відсотках залежно від інтенсивності і тривалості спілкування з даним контингентом учнів. Тому перелік працівників, які отримуватимуть це підвищення, визначає керівник закладу за погодженням з профспілковим комітетом.
А тепер розглянемо умови оплати праці педагогічних працівників у канікулярний час.
Відповідно до пункту 25 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти України від 20.12.1993 № 455, керівник закладу освіти під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.
Працю педагогічних працівників за час канікул оплачують з розрахунку заробітної плати, , що передувала початку канікул (п. 71 Інструкції № 102).
Отже, для зняття з працівників закладу підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за час роботи у канікулярний час, навіть за відсутності у цей період дітей, немає підстав.
Цены и режим обучения: бухгалтерские курсы
Курс 1С:Бухгалтерия «1С 8.2 для профессионалов»
Курс "Бухгалтерский учет + 1С:Бухгалтерия 8.2 для начинающих"
Курс "Оператор 1С"
Другие материалы по теме:
школа, діє, помічник, навчальний, діяльність, призначення, тип..., 09, період, умови, ставки, керівник, оплати, процедури, час, роботи, працівник, порядок, далі, 8.2
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта
Другие материалы по теме:
Оплачуємо вчителю заміщення вихователя групи продовженого дня
Встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук, присуджений у Росії: чи можливо
Вводимо до штату ДНЗ посаду оператора котельні
Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно
Мы на Facebook