Бухгалтеру /
Кошториси і нормативи
Плануємо видатки на природоохоронні заходи
Наразі екологічний податок відповідно до Бюджетного кодексу України зараховується до надходжень загального фонду місцевого бюджету. А видатки на природоохоронні заходи проводять лише за КТКВК 200000 «Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека». За яким фондом місцевого бюджету запланувати видатки на природоохоронні заходи? Чи можна за загальним фондом місцевого бюджету передбачати капітальні видатки на природоохоронні заходи?
Природоохоронні заходи фінансуються за рахунок Державного бюджету України, бюджету АР Крим, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій , фондів охорони навколишнього природного середовища, добровільних внесків та інших коштів (ст. 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 № 1264-XII).
Відповідно до Тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11, програми природоохоронних заходів, які фінансуються з місцевих бюджетів, розподіляються за такими КТКВК:
- 200100 «Охорона і раціональне використання водних ресурсів»;
- 200200 «Охорона і раціональне використання земель»;
- 200300 «Створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг»;
- 200400 «Охорона і раціональне використання мінеральних ресурсів»;
- 200600 «Збереження природно-заповідного фонду»;
- 200700 «Інші природоохоронні заходи».
При розподілі програм природоохоронних заходів за КТКВК потрібно керуватись Переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147.
Як установлено Бюджетним кодексом України (БК), із 01.01.2015 екологічний податок зараховується до загального фонду:
- бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад у розмірі 25% (п. 43 ч. 1 ст. 64 БК);
- бюджету АР Крим, обласних бюджетів — 55% (п. 33 ч. 1 ст. 66 БК);
- бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів — 25% (п. 204 ч. 1 ст. 69 БК).
Нагадаємо, що до 01.01.2015 екологічний податок зараховувався до спеціального фонду відповідного бюджету. Як правило, в окремих місцевих бюджетах на 01.01.2015 утворилися залишок таких коштів за спеціальним фондом та кредиторська заборгованість з виконання програм природоохоронних заходів (у розрізі КТКВК).
Видатки на погашення у 2015 році кредиторської заборгованості з виконання програм природоохоронних заходів за минулі роки потрібно планувати за спеціальним фондом бюджету (в частині коштів залишку надходжень екологічного податку минулих років).
Якщо програми природоохоронних заходів минулих років виконано або якщо обсяг кредиторської заборгованості з виконання програм природоохоронних заходів за минулі роки є меншим залишку надходжень екологічного податку, що утворився станом на 01.01.2015, то такий залишок відповідно до частини другої статті 72 БК можна перевести до загального фонду місцевого бюджету.
З моменту зарахування до загального фонду залишку коштів спецфонду (а саме екологічного податку минулих років), а також надходжень у 2015 році частини екологічного податку цільове призначення таких коштів (надходжень) втрачається. Тобто у місцевому бюджеті видатки на програми природоохоронних заходів можуть бути заплановані в будь-якому обсязі.
Із місцевих бюджетів видатки на програми природоохоронних заходів місцевого значення проводять за рахунок:
- загального фонду (чи спеціального, якщо є відповідні цільові надходження) — поточні та капітальні видатки (п. 13 ч. 1 ст. 91 БК);
- бюджету розвитку (спеціальний фонд) — виключно капітальні видатки (ч. 3 ст. 71 БК).
Другие материалы по теме:
кредиторська заборгованість, залишок, створення, розрахунки, податок, збереження, значення, зменшення, зарахування, надходження, заборгованість, кошти, документи, призначення, зміни, 28, використання, бюджет, рахунок, період, склад, далі, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Кошториси і нормативи
Другие материалы по теме:
Завершення бюджетного періоду: як упорядкувати надходження до спецфонду
Передплачуємо періодичні видання за благодійні внески
Нараховуємо та виплачуємо стипендію студентам вишу правильно
Мы на Facebook