Працівник придбав квиток для проїзду у вагоні 1-го класу: чи відшкодовується вартість такого квитка
Працівника направили у службове відрядження до іншого населеного пункту. Не погодивши із керівником, він придбав квиток для проїзду до місця відрядження у вагоні 1-го класу. Чи може установа компенсувати працівнику вартість квитка?
Так, і ось чому.
Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника установи, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю установи (п. 1 розд. I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).
Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями. Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати з найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлених законодавством .
Витрати на проїзд (у т. ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) до місця відрядження і назад відшкодовуються в розмірі вартості проїзду повітряним, залізничним водним і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) з урахуванням усіх витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті (абз. 1 п. 6 розд. ІІ Інструкції № 59).
Суми витрат на відрядження працівників, що направляються у відрядження бюджетними установами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98).
Як установлено абзацом першим пункту 9 Постанови № 98, витрати на проїзд працівників, які направляються у відрядження бюджетними установами, у м’якому вагоні, суднами морського та річкового транспорту, повітряним транспортом за квитками 1-го класу та бізнес-класу, відшкодовуються з дозволу керівника згідно з підтверджувальними документами.
Зауважимо, що абзацом третім пункту 9 Постанови № 98 визначено, що витрати, відшкодовані згідно з пунктом 9 Постанови № 98, не є надміру витраченими коштами.
Отже за рішенням керівника установи, працівнику можуть відшкодувати:
- всю вартість квитка для проїзду у вагоні 1-го класу (наприклад, якщо інших квитків не було);
- частину вартості квитка, яка буде відповідати вартості квитка у транспорті загального користування.
Другие материалы по теме:
проїзд, добові, приклад, наприклад, витрати, призначення, вартість, відрядження, працівники, розмір, рахунок, установа, керівник, установи, час, роботи, статті, працівник, склад, далі, документ
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Відрядження
Другие материалы по теме:
Зменшення добових на відрядження: чи можливо
Чи можна бюджетній установі економити на виплаті добових?
Невідшкодування витрат на проживання під час відрядження: чи можливо
Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=pratsivnik-pridbav-kvitok-dlya-proizdu-u-vagoni-1-go-klasu-chi-vidshkodovuetsya-, у відрядженні співробітник заплатив з карточки за білети за двух співробітників, чи оплачуютьсяв бюджетній установі квиткм інтерсіті, витрати на бронювання квитків
Мы на Facebook