Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВідрядження

Бухгалтеру /
Відрядження

Оглавление

Працівника направили у відрядження на один день: чи виплачувати добові

Працівника направили у службове відрядження на один день до розташованого поблизу іншого населеного пункту. Чи повинен бухгалтер, окрім витрат на проїзд, виплачувати працівнику добові?

 

Працівника направили у службове відрядження на один день до розташованого поблизу іншого населеного пункту. Чи повинен бухгалтер, окрім витрат на проїзд, виплачувати працівнику добові?

Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями.

Як передбачено пунктом 4 розділу II Інструкції № 59, за кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) перебування працівника у відрядженні в межах Украї­ни, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові в межах сум, затверджених постановою Кабінету Міністрів України «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98. Тож у разі відрядження працівника строком на один день добові відшкодовуються як за повну добу.

Отже, працівнику, якого направили у службове відрядження до іншого населеного пункту, навіть якщо він має змогу повернутися до місця роботи у той самий день, слід і відшкодувати витрати на проїзд, і виплатити добові.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook