Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Соціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах від ФСС з ТВП: виплачуємо з дотриманням строків

Як відомо, несвоєчасність подачі заявок-розрахунків для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС з ТВП, що призводить до значної заборгованості перед працівниками з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, є порушенням норм чинного законодавства. Щодо цього під час проведення перевірок неодноразово зауважують фахівці ФСС з ТВП. Як часто бухгалтеру установи слід подавати заявки-розрахунки до робочого органу ФСС з ТВП, аби уникнути таких порушень?

 

Як відомо, несвоєчасність подачі заявок-розрахунків для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС з ТВП, що призводить до значної заборгованості перед працівниками з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, є порушенням норм чинного законодавства. Щодо цього під час проведення перевірок неодноразово зауважують фахівці ФСС з ТВП. Як часто бухгалтеру установи слід подавати заявки-розрахунки до робочого органу ФСС з ТВП, аби уникнути таких порушень?

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам — у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Водночас відповідно до пунктів 8–9 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати праце­здатності (ФСС з ТВП) від 22.12.2010 № 26 (далі — Порядок № 26), робочі органи ФСС з ТВП здійснюють фінансування страхувальників протягом 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку. Після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника останній зобов’язаний виплатити відповідне матеріальне забезпечення у строки, визначені у статті 52 Закону № 2240.

Тож фінансування страхувальників здійснюється у такому порядку:

Для визначення строку, протягом якого страхувальник після нарахування допомоги повинен подати заяву-розрахунок до робочого органу ФСС з ТВП, слід керуватися нормами Закону № 2240 та Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства , установи, організації, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25 (далі — Положення № 25).

Зокрема, частиною третьою статті 50 Закону № 2240 передбачено, що рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) в установі, організації (далі — комісія). Підпунктом 3.1.5 Положення № 25 визначено, що комісія здійснює контроль за своєчасним направленням до робочих органів відділень ФСС з ТВП заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення. Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць (п. 4.1 Положення № 25).

Відповідно до частини першої статті 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не рідше двох разів на місяць. Тож оскільки матеріальне забезпечення виплачується працівникам у строки, встановлені для виплати заробітної плати, доцільно приурочувати подачу заявок-розрахунків до строків виплати заробітної плати. А саме здійснювати подачу заявок-розрахунків не рідше двох разів на місяць, що не суперечить плану роботи комісії.

Отже, строк подання заяв-розрахунків до робочих органів ФСС з ТВП напряму залежить від страхувальника та комісії, від їх зацікавленості в соціальному захисті працівників, але водночас він не повинен суперечити строкам, передбаченим статтею 52 Закону № 2240.


Нас находят: допомогаТВП_ФССпоТВ что это


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook