Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Придбаваємо твердопаливні котли: обліковуємо та оплачуємо з урахуванням новацій в обліку

Сільська рада планує придбати твердопаливні котли. За яким субрахунком обліковувати та за яким КЕКВ оплачувати таке придбання?

 

Сільська рада планує придбати твердопаливні котли. За яким субрахунком обліковувати та за яким КЕКВ оплачувати таке придбання?

З 6 серпня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ» (далі — Наказ № 611), яким, зокрема, затверджено нові:

Згідно з Порядком на субрахунку 113 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» обліковують малоцінні необоротні матеріальні активи (МНМА), термін експлуатації яких перевищує один рік, зокрема предмети виробничого значення вартістю до 2500 грн. включно за одиницю (комплект) без ПДВ. На відповідних субрахунках рахунку 10 «Основні засоби» обліковують й узагальнюють інформацію про наявність та рух матеріальних активів, що використовуються за очікуванням більше одного року. Тобто матеріальні активи, вартість яких більше 2500 грн. за одиницю (комплект) без ПДВ слід обліковувати на відповідних субрахунках рахунку 10 «Основні засоби». Пам’ятайте, що ПДВ, який сплачується при придбанні, не збільшує вартості не­оборотного активу, а відноситься на фактичні видатки установи.

Отже, сільська рада твердопаливний котел залежно від вартості придбання обліковує на субрахунку 104 «Машини та обладнання» як основний засіб або субрахунку 113 «Малоцінні необоротні матеріальні активи».

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція), оплата придбання матеріальних активів, які беруться на облік як:

Крім того, нагадуємо, що перекласифікація основних засобів і малоцінних не­оборотних матеріальних активів, оприбуткованих бюджетною установою до дня набрання чинності Наказом № 611, не здійснюється (лист Мінфіну від 23.09.2013 № 31-08420-07/28-311/301). Тобто переводити основні засоби вартістю 2500 грн. і менше на субрахунок 113 немає потреби. Бухгалтерам не варто керуватися раніше наданими роз’ясненнями Казначейства щодо приведення обліку необоротних активів у відповідність із законодавством , якщо у складі основних засобів обліковується об’єкт, який за своїми характеристиками має відноситися до малоцінних не­оборотних матеріальних активів.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook