Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Проектно-кошторисна документація: списувати не можна обліковувати

Установа проводила капітальний ремонт даху. При перевірці фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори зазначили, що проектно-кошторисну документацію на проведення цього ремонту слід обліковувати на субрахунку 109 «Інші основні засоби». Чи правильно це?

 

Установа проводила капітальний ремонт даху. При перевірці фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори зазначили, що проектно-кошторисну документацію на проведення цього ремонту слід обліковувати на субрахунку 109 «Інші основні засоби». Чи правильно це?

Відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ (додаток 1 до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611) на субрахунку 109 «Інші основні засоби» обліковують, зокрема, документацію з типового проектування незалежно від вартості.

Типове проектування — розробка однотипних проектів будівель, конструкцій, споруд, деталей та інших виробів, призначених для серійного будівництва або виробництва. Таке проектування застосовується, зокрема, в будівництві житлових, промислових будівель та масових типів громадських будівель.

Тож якщо виготовлена документація відповідає критеріям документації з типового проектування, то вона оприбутковується на субрахунку 109.

Проектно-кошторисна документація (далі — ПКД) не належить до документації з типового проектування, оскільки її розробляють на всі види будівельних робіт при проведенні будівництва, капітального ремонту, реконструкції, реставрації окремих будівель, споруд і об’єктів.

Отже, у нашій ситуації ПКД на проведення капітального ремонту даху не є документацією з типового проектування. Тому в обліку суми робіт з виготовлення ПКД списуються на фактичні видатки відображенням за дебетом субрахунку 801 «Видатки з державного бюджету на утримання установи та інші заходи» та кредитом субрахунку 631 « Розрахунки з постачальниками та підрядниками»1.


1Про те, як запланувати та відобразити в обліку витрати на виготовлення ПКД, читайте у публікації О. Дроздовської «Виготовлення проектно-кошторисної документації: плануємо та обліковуємо» тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» № 9/2014 на с. 6 (прим. ред.).

Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=proektno-koshtorisna-dokumentatsiya-spisuvati-ne-mozhna-oblikovuvati, облік проектно-кошторисної документації в бюджетних установах 2017, проектно кошторисна документация учет реконструкция, облік проектно-кошторисної документації в бюджетних установах, Капітальний ремонт приміщення бюджетної установи 2020 проводки, капітальний ремонт приміщення в бюджетній установі як правильно облікувати, Бухгалтерський облік будівництва в кнп, проектно-кошторисна документація на реконструкцію, проводки по оприбуткуванню ПКД, облік ПКД


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook