Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВідрядження

Бухгалтеру /
Відрядження

Оглавление

Визначаємо документи, які підтверджують витрати на проживання під час відрядження

Працівник установи, перебуваючи у відрядженні, проживав у готелі. До авансового звіту він не додав рахунок з готелю, а лише квитанцію про оплату за проживання, яка не ідентифікує юридичну особу — надавача послуги. У відшкодуванні витрат на проживання йому було відмовлено. Які документи повинен надати працівник до бухгалтерії для підтвердження витрат на проживання?

 

Працівник установи, перебуваючи у відрядженні, проживав у готелі. До авансового звіту він не додав рахунок з готелю, а лише квитанцію про оплату за проживання, яка не ідентифікує юридичну особу — надавача послуги. У відшкодуванні витрат на проживання йому було відмовлено. Які документи повинен надати працівник до бухгалтерії для підтвердження витрат на проживання?

Відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59, установа за наявності підтвердних документів (в оригіналі) відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 98, витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат.

Для підтвердження своїх витрат під час перебування у відрядженні працівник разом зі звітом про використання коштів, наданих на відрядження, повинен подати до бухгалтерії установи, яка його відрядила, оригінали розрахункових доку­ментів.

У статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР визначено, що розрахунковими документами є документи встановленої форми та змісту, а саме: касові і товарні чеки, розрахункові квитанції, проїзні документи тощо, які підтверджують факт продажу товарів та надання послуг , надруковані й зареєстровані в установленому порядку реєстратором розрахункових операцій (РРО) або заповнені вручну.

Звертаємо увагу, що підтвердні документи повинні мати обов’язкові реквізити, передбачені пунктом 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.

Тож витрати на проживання під час відрядження відшкодовуються на підставі чеку РРО, що підтверджує оплату за проживання, до якого додається рахунок з готелю (мотелю) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання із зазначенням кількості діб проживання, переліку послуг, прізвища, імені та по батькові відрядженого працівника.

Наявність підтвердних документів, оформлених належним чином, впливає на процедуру реєстрації бюджетних зобов’язань.

Пунктом 2 Методичних рекомендацій щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та проведення платежів, затверджених наказом Державної казначейської служби України від 29.04.2013 № 68 (далі — Методичні рекомендації), визначено, що до органів Казначейства на стадіях реєстрації бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та проведення платежів надаються підтвердні документи, передбачені законодавством , в залежності від сутності платежу.

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, видатки на оплату проїзду, добових, вартості проживання під час службових відряджень здійснюються за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» (далі — КЕКВ 2250).

У Переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов’язань та проведення платежів, що є додатком до Методичних рекомендацій, за КЕКВ 2250 визначені, зокрема, договір, рахунок, накладна, квитанція, копія наказу про відрядження або витяг з нього, авансовий звіт , інші документи, передбачені нормативно-правовими актами.

Отже, для вирішення наведеної в запитанні ситуації, пропонуємо звернутись письмово до адміністрації готелю з проханням надати повний пакет документів, що підтверджують факт надання послуг з проживання відрядженого працівника. А для запобігання у майбутньому подібних ситуацій, пропонуємо адміністрації бюджетної установи перед направленням працівників у відрядження ознайомлювати їх з переліком підтвердних документів, що додаються до звіту про використання виданих на відрядження коштів.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=viznachaemo-dokumenti-yaki-pidtverdzhuyut-vitrati-na-prozhivannya-pid-chas-vidry, https://stimul kiev ua/materialy htm?a=viznachaemo-dokumenti-yaki-pidtverdzhuyut-vitrati-na-prozhivannya-pid-chas-vidry#:~:text=%D0%A2%D0%BE%D0%B6%20%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B, документи що підтверджують проживання в готелі за кордоном, документи на проживання у відрядженні, які документи потрібно надати готелю для відрчдження, відрядження підтвердження проживання в готелі готель чеки, документи для відшкодування витрат за проживання у відрядженні, документи для відшкодування проживання у відрядженні, перлік документів які надаються отелем під час відрядження, Проживання в готелі під час відрядження


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook