Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Реставрація музейного предмета: оплачуємо без проведення експертизи

Музей проводить реставрацію музейного предмета, а саме картини та надгробка. За яким КЕКВ проводити таку реставрацію? Якщо це капітальні видатки, то чи потрібно отримувати позитивний комплексний висновок державної експертизи щодо проектно-кошторисної документації.

 

Музей проводить реставрацію музейного предмета, а саме картини та надгробка. За яким КЕКВ проводити таку реставрацію? Якщо це капітальні видатки, то чи потрібно отримувати позитивний комплексний висновок державної експертизи щодо проектно-кошторисної документації.

Згідно із абзацом 12 статті 1 Закону України «Про музеї та музейну справу» від 29.06.1995 № 249/95-ВР (далі — Закон про музеї) до музейних предметів відносять культурні цінності, якість або особливі ознаки яких роблять необхідним для суспільства їх збереження, вивчення та публічне представлення.

Відповідно до статті 21 Закону про музеї з метою збереження музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення власники або уповноважені ними органи зобов’язані створити належні умови, у тому числі спеціальний науково обґрунтований режим їх зберігання, та здійснювати консервацію і реставрацію.

У розумінні Закону про музеї реставрація — це здійснення комплексу науково обґрунтованих заходів щодо зміцнення фізичного стану та поліпшення зов­нішнього вигляду, розкриття найбільш характерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементів музейних предметів та предметів музейного значення із забезпеченням збереження їх автентичності (абз. 16 ст. 12 Закону про музеї).

Консервацію і реставрацію музейних предметів Музейного фонду України здійснюють спеціалізовані установи та організації, реставраційні підрозділи музеїв та окремі реставратори, які мають кваліфікаційну категорію за відповідною спеціальністю (ст. 24 Закону про музеї).

Механізм проведення експертизи проектів будівництва регламентується Порядком затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженим постановою КМУ від 11.05.2011 № 560 (далі — Порядок № 560). Відповідно до Порядку № 560 під терміном «проект будівництва» слід розуміти проектну документацію об’єктів архітектури, розроблену для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків і споруд, технічного переоснащення об’єктів виробничого призначення на таких стадіях проектування, як техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок, ескізний проект, проект, робочий проект. Згідно із пунктом 10 Порядку № 560 обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, зокрема тих, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів установ та організацій, — щодо кошторисної частини проекту будівництва. А також за рішенням замовника будівництва може проводитися експертиза інших проектів будівництва або окремих розділів проект­ної документації.

Отже, для об’єктів архітектури, що споруджуються із залученням бюджетних кош­тів, проведення експертизи проекту є обов’язковим. Для музейних предметів та предметів музейного значення проведення експертизи проекту Порядком № 560 не вимагається за умови, якщо вони не належать до об’єктів архітектури.

У разі якщо музейний предмет відноситься до пам’яток культури, історії та архітектури, видатки здійснюють відповідно до пункту 3.1.4.3 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333. Зокрема, видатки на реставрацію будинків, споруд, пам’ятних місць і предметів, пов’язаних з найважливішими історичними подіями в житті народу, розвитком науки, техніки, культури, життям і діяльністю видатних діячів; видатки на реставрацію унікальних ансамблів і комплексів, окремих об’єктів архітектури, а також пов’язаних з ними творів монументальної скульптури і живопису, декоративно-ужиткового і садово-паркового мистецтва; видатки на реставрацію визнач­них творів монументального мистецтва здійснюють за КЕКВ 3143 «Реставрація пам’яток культури, історії та архітектури».

Послуги з реставрації інших музейних предметів проводять за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=restavratsiya-muzeynogo-predmeta-oplachuemo-bez-provedennya-ekspertizi, https://stimul kiev ua/materialy htm?a=restavratsiya-muzeynogo-predmeta-oplachuemo-bez-provedennya-ekspertizi#:~:text=%D0%A3%20%D1%80%D0%BE%D0%B7%D1%83%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%96%20%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%83%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%20%D0%BC%D1%83


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook