Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

У відрядження — власним коштом: чи нараховується ПДФО при компенсації витрат

Працівника направили у відрядження без видачі йому авансу. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО при наданні працівником авансового звіту для відшкодування витрат, понесених за власні кошти?

 

Працівника направили у відрядження без видачі йому авансу. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО при наданні працівником авансового звіту для відшкодування витрат, понесених за власні кошти?

Як установлено підпунктом 165.1.11 Податкового кодексу України (ПК), до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із пунктом 170.9 ПК.

Відповідно до підпункту 170.9.1 ПК не є доходом працівника сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, інших документально оформлених витрат, пов’язаних з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження.

Зазначені витрати не є об’єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат.

Включають до оподатковуваного доходу вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми «чайових», за винятком випадків, коли суми таких «чайових» включають до рахунку згідно із законами країни перебування, а також плату за видовищні заходи.

Будь-які витрати на відрядження не включають до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю установи, що відряджає працівника.

Зазначимо, що після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати авансовий звіт за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 24.12.2013 № 845. Разом із ним подаються документи (в оригіналі), що підтверджують вартість оплачених витрат, із зазначенням форми їх оплати.

Отже, відшкодовані працівнику витрати на підставі наданого авансового звіту та оригіналів підтвердних документів не є об’єктом оподаткування ПДФО незалежно від факту витрачання працівником у відрядженні власних коштів.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook